Ութսուներկու տարի առաջ անչափահաս աղջիկը երեխա էր ունեցել եւ հանձնել էր որդեգրման, բայց տասնամյակներ անց Բետտի Մորրելլը վերջապես հանդիպել է 96-ամյա մորը թոռնուհու համառության շնորհիվ, որը  20 տարի շարունակ փնտրել է նախատատին:
Բացի այդ, նա հանդիպել է քրոջը, որին երբեք չէր ճանաչել:
«Ես մորս փնտրել սկսեցի ինձ որդեգրած ծնողների մահից հետո: Դա փակ տեղեկություն էր, եւ այնպիսի զգացողություն կար, որ գլխով խփում եմ աղյուսե պատին», - ասել է Մորրելլը, տեղեկացնում է Americaru-ն:
Աղջիկը ծնվել է 1933-ին` Նյու Յորքում, Եվա Մեյ անունով:  Սոցիալական ծառայության աշխատակիցները նրան վերցրել են 13-ամյա Լենա Պյերսից, որն ինքը պետության հովանավորության տակ էր գտնվում: Երեխային որդեգրել են` նրան նոր անուն տալով` Բետտի Մորրելլ, եւ նա ընտանիքում միակ երեխան էր: «Ես մեծացել եմ որպես շատ երջանիկ երեխա», - ասել է նա:
30 տարեկանում Բետտին սկսել է տեղեկություններ փնտրել իր ընտանիքի մասին, սակայն նրան ասել են, որ իր կենսաբանական մայրը մահացել է ծննդաբերության ընթացքում, եւ նա շատ է զարմացել է, երբ ի վերջո պարզել է, որ մայրը դեռ ողջ է: Մորրելլի թոռնուհին 12 տարեկանից տատիկին օգնել է իր փնտրտուքներում: «Տատիկս երկար փնտրում էր, բայց երբեք չէր փորձել ինտերնետով անել դա», - ասել է նա:

Восемьдесят два года назад девочка-подросток родила ребенка и отдала его на усыновление, но спустя много десятилетий Бетти Моррелл наконец встретила свою 96-летнюю мать, благодаря упорству внучки, которая в течение 20 лет искала прабабушку.
Кроме того, она познакомилась со своей сестрой, о которой никогда не знала.
«Я начала искать свою мать после смерти приемных родителей. Это была закрытая информация, и такое ощущение, что билась головой об кирпичную стену», - сказала Моррелл, передает Americaru.
Девочка родилась в 1933 году в Нью-Йорке под именем Евы Мэй. Работники социальной службы забрали ее от 13-летней Лены Пьерс, которая сама находилась под опекой государства. Еву удочерили, сменив имя на Бетти Моррелл, и она была единственным ребенком в семье. «Я выросла очень счастливым ребенком», - сказала она.
В 30 лет Бетти начала искать информацию о своей семье, но ей сказали, что ее биологическая мать умерла во время родов, и она сильно удивилась, когда в конце концов узнала, что мать еще жива. Внучка Моррелл помогала бабушке с поиском с 12 лет. «Моя бабушка долго искала, но никогда не пыталась сделать это через Интернет», - сказала она.