Ոչ մի քաղաքական ուժ Արագածոտնի մարզում չի կարող այնքան գործ անել, որքան արել է Հանրապետական կուսակցությունը: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտարարել է մարզպետ Սարգիս Սահակյանը` պատասխանելով ՀՅԴ-ի այն հայտարարությանը, որ կոալիցիա են կազմում՝ երկրում ստեղծված ծանր վիճակը իշխանության ներսից փոխելու նպատակով:
«Ես չգիտեմ` ով ինչ է հայտարարել, ես ուրիշի հայտարարությունները հիմք չեմ ընդունում: Հանրապետականը էստեղ էնքան գործ է արել, որ ոչ մի կուսակցություն, քաղաքական ուժ չի կարող անել: Նախագահի աջակցությամբ շատ հարցեր ենք լուծել»,-ասաց Սարգիս Սահակյանը:
Նա որպես իր լավ աշխատանքի արդյունք` վկայեց նաեւ  ընտրությունների ժամանակ Հանրապետականի օգտին արձանագրված բարձր տոկոսները: «Թող գան հարցնեն մարզի բնակչությանը: Մեր հեղինակությունն էնքան մեծ ա ու ավելի հզորանալու ա: 2012 թվականին մենք 70 տոկոս ձայն ենք հավաքել ՀՀԿ-ի օգտին ու այդպես էլ շարունակվելու է: Սահմանադրական հանրաքվեի ժամանակ էլ 70 տոկոս էր: Ես քաղաքական թիմի անդամ եմ, Հանրապետական կուսակցության մարզային խորհրդի նախագահ, եթե այդպես որոշի նախագահը, ես պատրաստ եմ իրականացնել»,-ասաց նա:
Հարցին, թե ինչո՞ւ  հենց իր պաշտոնն են զիջում ՀՅԴ-ին, միգուցե իրենից դժգո՞հ է Սերժ Սարգսյանը, մարզպետը պատասխանեց. «Ես քաղաքական թիմի անդամ եմ, ինչպես կորոշի երկրի նախագահը, էնպես էլ պատրաստ ենք իրագործել: Ինչի պիտի նեղանամ Սերժ Սարգսյանից»:

Ни одна политическая сила не сможет сделать в Арагацотнской области столько дел, сколько сделала Республиканская партия. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении –NEWS.am заявил губернатор Арагацотнской области Саргис Саакян, комментируя заявление АРФ Дашнакцутюн о том, что они создают коалицию с целью изменения создавшейся тяжелой ситуации в стране.
«Я не знаю, кто и что заявил, не принимаю за основу  заявления, сделанные другими. Но РПА здесь осуществила столько работы, что, ни одна партия, политическая сила этого не сможет сделать. При поддержке президента мы решили много вопросов», - заявил Саакян.
А результатом  своей  хорошей работы губернатор считает большое число проголосовавших в пользу РПА во время выборов. «Пусть спросят у населения области. Наш авторитет большой и он еще больше укрепится. В 2012 году РПА  набрала 70% голосов избирателей, так все и продолжится. Во время же референдума также было зафиксировано 70%», - сказал Саакян.
В ответ на вопрос о том, почему именно его должность уступают АРФД,  возможно, что президент недоволен его работой,  губернатор Арагацотнской области ответил:  «Я – член политической команды, что президент решит, то  и сделаю. Зачем я должен обижаться на Сержа Саргсяна?».