Փետրվարի 12-ին Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակներում ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Սլովակիայի Հանրապետության փոխվարչապետ, արտաքին գործերի եւ եվրոպական հարցերով նախարար Միրոսլավ Լայչակին:
Արտգործնախարարները կարեւորեցին բարձր մակարդակով պարբերական հանդիպումները՝ երկու բարեկամ պետությունների միջեւ հարաբերությունների դինամիկ զարգացումն ապահովելու համար:
Այդ առումով կարեւորվեց քաղաքական երկխոսության խորացումը, իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնումը, միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում փոխգործության սերտացումը, առեւտրատնտեսական հարաբերությունների աշխուժացումը։
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Միրոսլավ Լայչակը մտքեր փոխանակեցին Հայաստան - Եվրոպական միություն հարաբերությունների, այդ ձեւաչափով ընթացող համագործակցության շուրջ։
Զրուցակիցներն անդրադարձան միջազգային եւ տարածաշրջանային հրատապ խնդիրների:
Էդվարդ Նալբանդյանն իր գործընկերոջը ներկայացրեց ղարաբաղյան հիմնահարցի կարգավորմանն ուղղված՝ Հայաստանի եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերը:

Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян встретился с вице-премьером Словакии, министром иностранных дел и по европейским вопросам Мирославом Лайчаком. Встреча прошла 12 февраля в рамках международной конференции по безопасности в Мюнхене.
Министры подчеркнули важность периодических встреч для динамичного развития отношений двух дружественных стран.
В этом контексте была подчеркнута важность углубления политического диалога, расширения договорно-правового поля, укрепления взаимодействия в рамках международных организаций, интенсификации торгово-экономических отношений.
Эдвард Налбандян и Мирослав Лайчак обменялись мнениями об отношениях Армения-ЕС, сотрудничестве в этом формате.
Собеседники обсудили актуальные региональные и международные проблемы.
Налбандян представил коллеге усилия Армении и сопредседателей Минской группы ОБСЕ по урегулированию карабахского конфликта.