Սանտա Անեում ՀԴԲ աշխատակիցները կալանավորել են հինգ մարդու, որոնց կասկածում են անձնական տեղեկություններ գողանալու, խաբեության, նաեւ փողեր լվանալու մեջ: Կասկածյալները Հայաստանի, Վրաստանի ու Չեխիայի քաղաքացիներ են
Լոս Անջելեսի դաշնային դատախազի տվյալներով, կալանավորված են 34-ամյա Էդուարդ Աստվածատրյանը Գլենդելից, 24-ամյա Հռիփսիմե Ավագյանը Բերբանկից, 46-ամյա Արմեն Մկրտչյանը Գլենդելից, 54-ամյա Սարգիս Թաբաջյանը Արեւմտյան Հոլիվուդից, 31-ամյա Արտաշ Ստեփանյանը Գլենդելից:
Ըստ աղբյուրի՝ Գլենդելի բնակիչ Էդուարդ Աստվածատրյանը բացել է առնվազն 17 բանկային հաշիվ, որպեսզի իր հանցակիցների հետ միասին դրանց վրա փոխանցի անազնիվ ճանապարհով վաստակած գումարները:
Ոստիկանությունը նաեւ որոնում է 43-ամյա Մխիթար Մկրտչյանին Սիլմարից, 45-ամյա Կարեն Պողոսյանին Սան Վելլիից, 23-ամյա Կոսնտանտին Գալստյանին Սիլմարից, Ջեյն Դոուին ու Ջոն Դոուին, որոնցից յուրաքանչյուրը, ըստ դատախազի, զբաղվել է հարկային ու բանկային խաբեությամբ:
Իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչները նշում են, որ ձերբակալվածների գործողությունները IRS–ին 14 մլն դոլարի վնաս են հասցրել:

Сотрудники ФБР в Санта-Ане арестовали группу из пяти человек, подозреваемых в краже личной информации, мошенничестве, а также в отмывании денег. Подозреваемые – граждане Армении, Грузии и Чехии.
По информации федерального прокурора Лос-Анджелеса арестованы 34-летний Эдуард Аствацатрян из Глендейла, 24-летний Рипсиме Авагян из Бербанка, 46-летний Армен Мкртчян из Глендейла, 54-летний Саркис  Табаджян из Западного Голливуда, 31-летний Арташ Степанян из Глендейла.
Согласно источнику, житель Глендейла Эдуард Аствацатрян открыл как минимум 17 банковских счетов для того, чтобы совместно со своими сообщниками переводить на них заработанные нечестным образом деньги.
Полиция также разыскивает 43-летнего Мхитара Мкртчяна из Сильмара, 45-летнего Карена Погосяна из Сан Вэлли, 23-ленего Константина Галстяна из Сильмара, Джейн Доу и Джона Доу, каждый из которых, как считает прокуратура, занимались налоговым и банковским мошенничеством.
Как отмечают представители правоохранительных органов, действия задержанных нанесли урон IRS в размере $14 млн.