ԼՂՀ զինված ուժերի համար նկարներում նշված բոլոր ռազմական օբյեկտները, համաձայն միջազգային իրավունքի սկզբունքների (Միջազգային զինված ընդհարումների զոհերի պաշտպանության մասին 1949թ. օգոստոսի 12-ի Ժնևի կոնվենցիայի առաջին արձանագրություն, Հոդված 52), հանդիսանում են լեգիտիմ թիրախներ: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ԼՂՀ պաշտպանության բանակը:
«Ադրբեջանի զինված ուժերը, ի խախտումն նույն արձանագրության Հոդված 58-ի, չեն խուսափել բնակեցված շրջաններում կամ դրանց մերձակա վայրերում ռազմական օբյեկտներ տեղակայելուց»,-ասված է հաղորդագրությունում:

STEPANAKERT. – According to the precepts of international law—i.e. Article 52 of the Protocol Additional to the Geneva Conventions of 12 August 1949, and relating to the Protection of Victims of International Armed Conflicts (Protocol I)—, all the Azerbaijani military facilities, which are noted in the photographs, are legitimate targets for the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh) armed forces.
The NKR Defense Army has issued a respective statement.
“In violation of Article 58 of the same protocol, the Azerbaijani armed forces have not avoided setting up military facilities in populated areas, or their nearby places,” the statement reads.