Հանրահայտ ռուս դիրիժոր եւ ջութակահար Վլադիմիր Սպիվակովն ու «Մոսկվայի վիրտուոզները» կամերային նվագախումբն ապրիլի 28-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում ելույթ ունեցան երեւանյան հանդիսատեսի առջեւ (ֆոտոռեպորտաժ):
Առաջինը հնչեց Մոցարտի «Դիվերտիսմենտ №3 ֆա մաժոր»-ը, այնուհետեւ՝ Լուիջի Բոկերինիի «Ռե մինոր» սիմֆոնիան:
Մաեստրոյի հետ մեկ բեմում ելույթ ունեցավ նաեւ պատանի դաշնակահարուհի Ալեքսանդրա Ստիչկինան՝ գրավելով հանդիսատեսի ուշադրությունը: Երաժիշտների կատարմամբ հնչեց Հայդենի «Կոնցերտ դաշնամուրի №11 ռե մաժոր»-ը:
Նվագախումբը հանդես եկավ շուրջ երկու ժամ: Հանդիսատեսը երկար ժամանակ չէր ցանկանում հրաժեշտ տալ մաեստրոյին եւ երաժիշտներին երեք անգամ կրկին բեմ հրավիրեց:
Սպիվակովն ու «Մոսկվայի վիրտուոզները» նվագախումբը ելույթ կունենան նաեւ ապրիլի 29-ին: Կհնչեն Մոցարտի, Չայկովսկու, Ռոսինիի եւ Պիացոլլայի ստեղծագործությունները:
Լուրեր Հայաստանից ու աշխարհից «մեկ տողով»․ 28․05․2021
Առաջին անգամ Հանրապետության տոնին գլխավոր հանդիսավայրը փակ է եղել լրագրողների եւ քաղաքացիների համար…
Այսօր առավոտյան հերթական անգամ հայ հանրությունը փոթորկվեց սահմանից ստացված լուրից: Գեղարքունիքի սահմանային գոտում...
Լուրեր Հայաստանից ու աշխարհից «մեկ տողով»․ 26․05․2021
Սյունիքում երեկ հերթական բախումն է տեղի ունեցել հայ զինծառայողների եւ Հայաստանի տարածք ներխուժած ադրբեջանցի զինվորականների միջեւ...
Լուրեր Հայաստանից ու աշխարհից «մեկ տողով»․ 25․05․2021
Երեկվանից սկսած Հայկական զինուժը երեք կորուստ ունի, որոնցից մեկը՝ մարտական...
Լուրեր Հայաստանից ու աշխարհից «մեկ տողով»․ 24․05․2021
Վերջին օրերին լուրեր էին շրջանառվում, որ 44-օրյա պատերազմի օրերին Ջրականից նահանջելիս 160 հայ զինվոր անցել...

Известный российский дирижер и скрипач Владимир Спиваков и камерный оркестр «Виртуозы Москвы» выступили 28 апреля перед ереванской публикой в Концертном зале Арама Хачатуряна (фоторепортаж).
Первым номером прозвучал «Дивертисмент № 3 фа мажор» Амадея Моцарта. Далее последовала «Симфония ре минор» Луиджи Боккерини.
На одной сцене с маэстро выступила и юная пианистка Александра Стычкина, немедленно притянув все внимание к себе. Музыканты исполнили «Концерт для фортепиано №11 ре мажор» Йозефа Гайдна.
Во второй части программы оркестр исполнил «Камерную симфонию» и «Элегию и польку» Дмитрия Шостаковича.
Оркестр играл около двух часов. Публика не хотела прощаться с маэстро и трижды вызвала музыкантов на бис.
Спиваков и оркестр «Виртуозы Москвы» вновь выйдут на сцену 29 апреля.  В программе прозвучит музыка Амадея Моцарта, Петра Чайковского, Джоаккино Россини  и Астора Пьяццоллы.
Самые важные события 2018 года в Армении через объектив NEWS.am
Новости Армении - NEWS.am представляет самые интересные события 2018 года через призму фотографий…
Последний звонок в Ереване завершится на площади Свободы поздно вечером
С выпускниками встретился и мэр Еревана Тарон Маркарян, вместе с министром образования и науки Левоном Мкртчяном…
Свидетель по делу об убийстве курсанта объясняет свое бездействие тем, что у него «потемнело перед глазами»
Когда понял что происходит, испугался, не стал вмешиваться…
Второе за сутки трагическое ДТП в Лори: Погибли два человека
Молодые люди были жителями Ванадзора…
При атаке беспилотника в Нагорном Карабахе Геворг получил тяжелые ожоги
Когда на 100% выздоровею, обязательно вернусь туда. Там мои друзья, и мы обязательно должны быть рядом с солдатами…