Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատան շենքում կատարվում են պարբերական, ընթացիկ ստուգումներ: Այս մասին NEWS.am –ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է դեսպանատան մամուլի քարտուղար Նարինե Բեզիրգանյանը:
Նրա խոսքով հենց դրանով է պայմանավորված այն, որ հիմա դեսպանատունը փակ է: «Գալիք շաբաթ մենք ակնկալում ենք, որ բրիտանացի տեխնիկները Հայաստան կժամանեն ու ավելի մանրակրկիտ վերջնական ստուգումներ կանեն: Համենայն դեպս, մենք շարունակում ենք աշխատել, բայց ոչ դեսպանատան շենքում: Երեքշաբթի (քանի որ երկուշաբթի մենք հանսգտանում ենք Մեծ Բրիտանիայում տոնի կապակցությամբ) Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի արտակարգ ու լիազոր դեսպան Ջուդիտ Ֆարնուորթը այստեղ կլինի»,- շեշտել է Նարինե Բեզիրգանյանը:
Հիշեցնենք, որ մինչ այդ Twitter–ում դեսպանատան պաշտոնական էջը տեղեկացրել էր, որ Երեւանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատունը տեխնիկական պատճառներով ապրիլի 28-ին ու 29-ին փակ է լինելու:

В здании посольства Соединенного Королевства в Армении проводятся периодические, текущие проверки. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявила пресс-секретарь посольства Нарине Безирганян.
По ее словам, именно этим обусловлено то, что в настоящее время посольство закрыто. «На следующей неделе мы ожидаем, что британские техники прибудут в Армению и проведут более подробные, окончательные проверки. Во всяком случае мы продолжаем работать, только не в посольстве. Во вторник (поскольку в понедельник мы отдыхаем в связи с праздником в Великобритании) Чрезвычайный и полномочный посол Соединенного Королевства в Армении Джудит Фарнуорт будет здесь», - подчеркнула Нарине Безирганян.
Напомним, что ранее на официальной странице посольства в Twitter сообщалось, что посольство Великобритании в Ереване 28 и 29 апреля будет закрыто по техническим причинам.