Բրյուսելի օդանավակայանում մարտի 22-ի ահաբեկչությունից հետո իրենց աշխատանքն են վերսկսել 111 հաշվառման սեղանները։ Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի»- հայտնել են ավիատերմինալի աշխատակազմից։
Միաժամանակ շարունակվում է ուղեւորների հաշվառումը 36 ժամանակավոր սեղանների  մոտ։
Թռիչքների սրահում նստեցման հսկիչ կետերի աշխատանքի վերականգնումը թույլ կտա 80 տոկոսով վերականգնել հաշվառման հնարավորությունները, իսկ օդանավակայանը ամբողջովին նորմալ աշխատանքային գրաֆիկի կանցնի հունիսի երկրորդ կեսին։
Հիշեցնենք, որ մարտի 22-ին Բրյուսելի օդանավակայանում 2 պայթյուն էր որոտացել։
Բրյուսելի օդանավակայանում 2016-ի մարտի 22-ի ահաբեկչության զոհերի հիշատակի բրոնզե հուշարձան է բացվել
Այժմ մենք սգալու տեղ ունենք, որտեղ կարող ենք հարգանքի տուրք մատուցել զոհվածների հիշատակին, հայտարարել է Բրյուսելի քաղաքագլուխ Իվան Մայերը…
Բրյուսելում 32 կեչի են տնկել՝ ի հիշատակ մարտի 22-ի ահաբեկչության զոհերի
Շրջանաձեւ տնկված ծառերը խորհրդանշում են մաքրությունն ու անարատությունը, եւ ստեղծվում է տպավորություն, ասես նրանք միմյանց ձեռք են բռնել...
Բրյուսելում ահաբեկչությունից տուժածներին 160 մլն եվրո են վճարել
Նախորդ շաբաթ Բելգիայի արդարադատության նախարարությունը հայտնել է, որ պետությունն արդեն տուժածներին վճարել է ընդհանուր առմամբ...
Փարիզի ահաբեկիչները սոցնպաստ են ստացել
Ենթադրյալ ահաբեկիչներից առնվազն հինգը որպես սոցիալական օգնություն ստացել են ավելի քան 50 հազար եվրո…
Բելգիայում մոտ 10 մարդ են ձերբակալել ահաբեկչական գործողությունների նախապատրաստության կասկածով
Պարբերականի տվյալներով, դրանում ասված է, որ ԻՊ-ի գրոհայինների թիրախը կարող է դառնալ որեւէ խոշոր առեւտրի կենտրոն, արագ սննդի ռեստորան կամ ոստիկանական բաժանմունք...
Բելգիայի հատուկ ծառայությունները չեն բացառում Ռամադանի ընթացքում Բրյուսելում ահաբեկչությունների հնարավորությունը
Ոստիկաններին ու զինվորականներին արդեն կարգադրել են ուժեղացնել անվտանգության միջոցառումները Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության խաղերի հավաքական դիտումների վայրերում...

Пассажиров «Аэрофлота» и еще 24 авиакомпаний вновь обслуживают в зале вылетов аэропорта Брюсселя — после теракта 22 марта здесь возобновили работу 111 регистрационных стоек, сообщили РИА Новости в администрации авиатерминала.
Одновременно регистрация пассажиров продолжает производиться на 36 временно оборудованных для этого инсталляциях, которые были установлены в других зонах аэровокзала и через которые осуществляется посадка на рейсы 34 воздушных перевозчиков.
Возобновление работы контрольно-посадочных стоек в зале вылета позволит на 80% восстановить регистрационные возможности, а полностью нормальный ритм функционирования будет обеспечен во второй половине июня.
Два взрыва прогремели в международном аэропорту Брюсселя утром 22 марта. Третий взрыв произошел чуть позже в вагоне метро на станции «Мальбек». В результате терактов погибли 32 человека, более 300 получили ранения различной степени тяжести. Ответственность за атаку взяла на себя террористическая группировка ИГ.
В аэропорту Брюсселя открыт бронзовый монумент в память жертв теракта 22 марта 2016 года
У нас теперь есть место скорби, где мы можем отдать дань памяти погибшим…
В Брюсселе посадили 32 березы в память о жертвах терактов 22 марта
Согласно задумке архитектора природного мемориала, деревья — символы чистоты и непорочности — высажены кругом…
Пострадавшим от терактов в Брюсселе выплатили 160 миллионов евро
На прошлой неделе министерство юстиции Бельгии сообщило, что государство уже выплатило пострадавшим в результате терактов в Брюсселе в общей сложности свыше 674 тысяч евро…
Парижские террористы получали соцпособия
Минимум пять из предполагаемых террористов, стоявших за атаками в Париже и Брюсселе, получили от государства в качестве социальной помощи свыше 50 тысяч евро....
В Бельгии около 10 человек задержали по подозрению в подготовке терактов
По данным издания, «боевики, возможно, выехали из Сирии около полутора недель назад, чтобы прибыть в Европу через Турцию и Грецию на корабле без паспортов»…
Спецслужбы Бельгии не исключают терактов в Брюсселе в период Рамадана
Полицейским и военным, патрулирующим общественные места в бельгийской столице, уже даны указания усилить контроль за безопасностью в местах коллективного…