Հայաստանի օմբուդսմենը պատրաստ է ընդլայնել համագործակցությունը ՄԱԿ-ի հետ: Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 3-ին, ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող, ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցիչ Բրեդլի Բուզետտոյի հետ  աշխատանքային հանդիպման ժամանակ նշել է ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը:
ՄԻՊ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մարդու իրավունքների պաշտպանության երաշխիքների օրենսդրական եւ գործնական ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր: Քննարկվել են նաեւ Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի, եւ մասնավորապես՝ մարզային ստորաբաժանումների կարողությունների զարգացման հարցեր:
Բուզետտոն պատրաստակամություն է հայտնել երկկողմ համագործակցության շրջանակում իրականացնել համատեղ ծրագրեր:
Արման Թաթոյանը, ընդգծելով Մարդու իրավունքների պաշտպանի ինստիտուտի կարողությունների ամրապնդման եւ զարգացման գործում Միավորված ազգերի կազմակերպության, մասնավորապես՝ ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի դերը, հաստատել է մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում համատեղ ծրագրեր նախաձեռնելու, համագործակցության ոլորտներն ընդլայնելու իր պատրաստակամությունը:

YEREVAN. – The Human Rights Defender (Ombudsman) of Armenia, Arman Tatoyan, on Monday held a working meeting with Bradley Busetto, the United Nations (UN) Resident Coordinator/UN Development Programme (UNDP) Resident Representative in Armenia.
Office of the Human Rights Defender of Armenia informed Armenian News-NEWS.am that the  ensuring of human rights protection guarantees, both in legislation and in practice, as well as matters pertaining to further development of the capacity-building of the Human Rights Defender’s Office, more specifically the capacity-building of its regional offices, were discussed during the talk.
Busetto stressed the importance of the Human Rights Defender’s Office in ensuring the rights and freedoms, and expressed readiness to implement projects within the framework of bilateral cooperation.
Tatoyan, for his part, highlighted the role of the UN, more specifically that of UNDP, and confirmed his readiness to launch joint projects along the lines of human rights and his willingness to expand the domains of cooperation.