Ռուսաստանում Սիզրանի նախկին ոստիկանապետի սպանության մեջ կասկածվողները սպանության պահին, նախնական վարկածի համաձայն, թմրանյութերի ազդեցության տակ են եղել։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ ՆԳՆ Սամարայի մարզի գլխավոր վարչության պետ Սերգեյ Սոլոդովնիկովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Ցանկացած ծանր հանցագործության դեպքում անպայման փորձաքննություն է նշանակվում։ Այո, նրանք դրանից առաջ թմրանյութ էին օգտագործել»,- ասել է նա։
Ավելի վաղ ՆԳՆ-ից եւ ՔԿ-ից հաստատել էին Սիզրանում նախկին ոստիկանապետի ընտանիքի սպանության 4-րդ կասկածյալի ձերբակալության փաստը։
Սպանությունը տեղի էր ունեցել ապրիլի 24-ին։ Ոստիկանապետից բացի, սպանվել էին նրա ծնողները, ամուսինը կնոջ հետ եւ զարմուհին։

Подозреваемые в убийстве семьи экс-главы полиции Андрея Гошта под Сызранью в момент совершения преступления, по предварительным данным, находились под воздействием наркотиков, заявил начальник ГУ МВД по Самарской области Сергей Солодовников, сообщает ТАСС
«При любом тяжком преступлении всегда назначается экспертиза. Да, они употребили перед этим наркотики», — отметил он, отвечая на вопрос, проводилась ли медэкспертиза задержанных и известно ли, в каком состоянии они пошли на преступление.
Ранее в МВД и СК подтвердили задержание четвертого подозреваемого в массовом убийстве в Сызрани.
Убийство произошло в селе Ивашовка Сызранского района Самарской области в ночь на 24 апреля. Вместе с бывшим главой городской полиции убиты его родители, брат с супругой и племянница.