Բրուքլինի լողափերից մեկում ջրի ալիքները ափ են նետել տղամարդու մարմին, որի գլուխը փաթաթված է եղել կպչուն ժապավենով, իսկ ոտքերը՝ ցեմենտով լցված դույլի մեջ, հայտնում է Sky News-ը։
Ենթադրվում է, որ դա 28-ամյա Պետեր Մարտինեսն է, որի ինքնությունը հաջողվել է ճանաչել դաջվածքների միջոցով։
Նյու Յորքի ոստիկանության դեպարտամենտից հայտնել են, որ տղամարդու մարմինը եղել է պլաստիկե պարկի մեջ, իսկ ձեռքերը՝ կապկպված։ Իշխանությունները չեն կարողացել պարզել, թե Մարտինեսը ո՞ղջ է եղել այն պահին, երբ նրա ոտքերը ընկղմել են ցեմենտով լի դույլի մեջ։
Ոստիկանությունից Sky News-ի աղբյուրները հայտնել են, որ տղամարդը պատկանում էր G Stone Crip խմբավորմանը։ Նա 30 անգամ քրեական պատասխանատվության էր ենթարկվել։ Իսկ նրա ընկերուհին 2016թ. փետրվարին հայտնել էր, որ ընկերն անհետացել է։
Հաղորդվում է, որ թեպետ զոհերի ոտքերը ցեմենտով պատելը մաֆիայի գործելաոճին բնորոշ  հայտնի քաղաքային լեգենդ է, սակայն Մարտինեսն այդ երեւույթի առաջին պաշտոնապես գրանցված նման զոհն է։

На нью-йоркском пляже в Бруклине появилось тело мужчины, чья голова была замотана изолентой, а ноги погружены в ведро с цементом, пишет Gazeta со ссылкой на Sky News.
Предполагается, что сильные течения выбросили на пляж тело, принадлежащее 28-летнему Петеру Мартинезу. Отмечается, что опознать тело удалось по татуировкам.
В департаменте полиции Нью-Йорка также уточнили, что тело мужчины было упаковано в пластиковый мешок, а его руки связаны. Власти не смогли уточнить был ли жив Мартинез в момент погружения его ног в ведро с цементом.
Источник в полиции отметил, что Мартинез принадлежал бруклинской преступной группировке G Stone Crip. Сообщается, что он 30 раз привлекался к уголовной ответственности. Его девушка заявила о пропаже молодого человека в феврале 2016 года.
Отмечается, что хотя цементирование ног жертвы перед тем как спустить ее в воду является популярной городской легендой, связанной с деятельностью мафии, Мартинез может быть первой официально задокументированной жертвой подобного явления. Уточняется, что в 1941 и 1964 году в США были обнаружены тела мужчин с привязанными к ним бетонными блоками.