Ադրբեջանի եւ Ֆրանսիայի արտգործնախարարները քննարկել են ղարաբաղյան հակամարտությունը: Այդ մասին հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները` վկայակոչելով Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի մամուլի ծառայությանը:
Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը Ֆրանսիայի արտգործնախարար Ժան-Մարկ Էյրոյի հետ տեղի է ունեցել այսօր: Զրույցի ընթացքում կարծիքների հանգամանքալից փոխանակում է տեղի ունեցել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շուրջ վերջերս տեղի ունեցած բարձր մակարդակի հանդիպման արդյունքների վերաբերյալ:
Նախարարներն ընդգծել են կողմերի` հրադադարի ռեժիմի վերաբերյալ պայմանավորվածության պահմանման, ինչպես նաեւ լիարժեք բանակցային գործընթացի շուտափույթ վերականգնման անհրաժեշտությունը` հակամարտության համընդհանուր քաղաքական կարգավորման հասնելու նպատակով:
Է. Մամեդյարովը ողջունել է ֆրանսիական կողմի պատրաստակամությունը` իր ծառայություններն առաջարկել կարճ ժամկետում բարձր մակարդակով հաջորդ հանդիպման կազմակերպման առումով, որի վերաբերյալ կողմերը պայմանավորվախություն են ձեռք բերել Վիեննայում:

Главы МИД Азербайджана и Франции обсудили нагорно-карабахский конфликт. Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на пресс-службу МИД Азербайджана.
Встреча Эльмара Мамедъярова с министром иностранных дел Франции Жан-Марком Эйро состоялась сегодня. В ходе беседы был проведен обстоятельный обмен мнениями по результатам недавней венской встречи в верхах по нагорно-карабахскому конфликту.
Министры подтвердили важность соблюдения сторонами договоренности о режиме прекращения огня, равно как и необходимость скорейшего возобновления полноценного переговорного процесса с целью выхода на достижение всеобъемлющего политического урегулирования конфликта.
Э.Мамедъяров приветствовал готовность французской стороны предложить свои услуги в организации в кратчайшие сроки следующей встречи в верхах, принципиальная договоренность о которой была достигнута сторонами в Вене.