Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը նամակ է հղել Բասկերի Երկրի Դոնոստիա (Սան Սեբաստիան) քաղաքի քաղաքապետին։
Նամակում ասվում է.
«Թույլ տվեք Ստեփանակերտ քաղաքի բնակչության եւ անձամբ իմ անունից անկեղծ երախտագիտություն հայտնել   Դոնոստիայի քաղաքապետարանի կողմից ընդունված ինստիտուցիոնալ հայտարարության կապակցությամբ, որով աջակցություն  եք հայտնում մեր քաղաքին եւ հաստատում նրա բնակիչների խաղաղ եւ բնականոն կյանքով ապրելու  իրավունքը։
Այս ծանր ժամանակաշրջանում, երբ կրկին ստիպված ենք պաշտպանել մեր կյանքն, արժանապատվությունն ու ազատությունը, մեզ համար հատկապես արժեքավոր է ձեր կողմից համերաշխության արտահայտումը։ Այն մեզ վստահություն է ներշնչում, որ մենք միայնակ չենք մեր տարածաշրջանում կայուն եւ վերջնական խաղաղության հասնելու մեր ձգտումներում։
Համոզված ենք, որ Ստեփանակերտի եւ Դոնոստիայի միջեւ համագործակցության զարգացումը իր ներդրումը կունենա խաղաղության ամրապնդման եւ հակամարտություննրի  կարգավորման գործում»,- նշել է նա։

Мэр Степанакерта Сурен Григорян направил письмо главе муниципалитета города Доностия (Сан-Себастьян) Страны Басков.
В письме, в частности,  говорится:
«Позвольте от имени населения Степанакерта и от себя лично выразить искреннюю благодарность в связи с институциональным заявлением, принятым  мэрией Доностии, в котором вы выражаете  поддержку нашему городу и подтверждаете право его жителей жить мирной и нормальной жизнью.
В этот тяжелый период, когда мы вновь вынуждены защищать нашу жизнь, достоинство и свободу, для нас  особенно ценно выражение солидарности с вашей стороны.
Это придает  нам уверенность в том, что мы не одиноки в наших устремлениях по  достижению стабильного и окончательного мира в нашем регионе.
Мы уверены в том, что развитие сотрудничества между городами Степанакерт и  Доностия внесет свой вклад в дело укрепления мира и урегулирования конфликтов».