Հայաստանում ամենաշատ ծառայողական մեքենաները կրճատել են գյուղատնտեսության ու էներգետիկայի նախարարություններում: Այս մասին ասվում է Կառավարության որոշման մեջ, որը հաստատում է պետական գերատեսչությունների ավտոպարկի կրճատումը:
Որոշումն ընդունվել է մայիսի 26-ին Կառավարության նիստի ժամանակ: Դա արվել է բյուջետային խնայողության մասին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հանձնարարականի շրջանակում:
Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար նախարար Դավիթ Հարությունյանը հայտնել է, որ ընդամենը 798 մեքենա է կրճատվելու, այդ թվում.
Գյուղատնտեսության նախարարությունում՝ 138 ( այդ թվում Սննդամթերքի անվտանգության Պետտեսչությունում՝ 43, ու Ջրային տնտեսության պետկոմիտեում՝ 51), Էներգետիկայի նախարարությունում՝ 115, Կրթության ու գիտության նախարարությունում՝ 106, Առողջապահության նախարարությունում՝ 74, ԱԻՆ-ում՝ 70, Աշխատանքի ու սոցիալական հարցերի նախարարությունում՝ 61 ( այդ թվում սոցապահովության ծառայությունում՝ 20), Պետեկամուտների կոմիտեում՝ 56, Տրանսպորտի նախարարությունում՝ 54, Արդարադատության նախարարությունում՝ 29 (այդ թվում Քրեակատարողական վարչությունում՝ 23 ու ԴԱՀԿ-ում՝ 4), Բնապահպանության նախարարությունում՝ 22, Մշակույթի նախարարությունում՝ 15, Անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեում՝ 15, Սպորտի ու երիտասարդության հարցերի նախարարությունում՝ 14, Կառավարության աշխատակազմում՝ 10, Պետական գույքի կառավարման վարչությունում՝ 10, Քաղաքաշինության նախարարությունում՝ 9, Էկոնոմիկայի նախարարությունում՝ 7, Ֆինանսների նախարարությունում՝ 5, Տարածքային կառավարման ու զարգացման նախարարությունում՝ 4 (այդ թվում Պետական միգրացիոն ծառայությունում՝ 3), Քաղավիացիաայի վարչությունում՝ 4:

В Армении больше всего служебных машин сократили в министерствах сельского хозяйства и энергетики. Об этом говорится в постановлении Правительства, утверждающем сокращение автопарка госведомств. Постановление было принято на заседании Правительства 26 мая. Это сделано в рамках поручения премьер-министра Овика Абрамяна о бюджетной экономии.
Как заявил на заседании руководитель аппарата Правительства, министр Давид Арутюнян, всего будет сокращено 798 машин, в том числе:
в Минсельхозе – 138 (в том числе в Госслужбе по безопасности продуктов питания – 43 и Госкомитете водного хозяйства – 51), в Минэнерго – 115, Министерстве образования и науки – 106, в Минздраве – 74, в МЧС – 70, в Министерстве труда и социальных вопросов – 61 (в том числе в службе соцобеспечения – 20), в Комитете госдоходов – 56, в Минтрансе – 54, в Минюсте – 29 (в том числе в Уголовно-исполнительном управлении – 23 и Службе принудительного исполнения судебных актов – 4), в Минэкологии – 22, в Минкультуры – 15, в Госкомитете кадастра недвижимости – 15, в Министерстве спорта и по делам молодежи – 14, в аппарате Правительства – 10, в Комитете управления госимуществом – 10, в Министерстве градостроительства – 9, в Минэкономики – 7, в Минфине – 5, в Министерстве территориального управления и развития  – 4 (в том числе в Государственной миграционной службе – 3), Управлении гражданской авиации – 4.