Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտնել է, որ ուկրաինացի զինվորական Նադեժդա Սավչենկոյի ներումը եւ Կիեւում դատապարտված Ռուսաստանի քաղաքացիներ Եվգենի Երոֆեեւի եւ Ալեքսանդր Աեքսանդրովի վերադարձը տուն արմատական եղանակով չի փոխի Ռուսաստանի եւ Արեւմուտքի հարաբերությունները, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
«Այսպես ասենք, մերոնց վերադարձը Մոսկվա եւ Սավչենկոյի ներումը եւ վերադարձը Կիեւ հազիվ թե կարելի է համարել մի բան, որն ի վիճակի է արմատապես փոխել ներկայիս մթնոլորտը, որը, իհարկե, կցանկանայինք ավելի կառուցողական տեսնել», — ասել է Պեսկովը:
Նա հավելել է, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը  «հետեւողականորեն եւ մշտապես հանդես է գալիս հարաբերությունների վերականգնման օգտին»:

Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков заявил, что помилование украинской военнослужащей Надежды Савченко, и возвращение на родину приговоренных в Киеве к лишению свободы граждан России Евгения Ерофеева и Александра Александрова не изменит коренным образом отношения России и Запада,сообщает РИА Новости
«Скажем так, возвращение наших ребят в Москву и помилование Савченко и возвращение ее в Киев вряд ли можно считать как нечто способное коренным образом изменить нынешнюю атмосферу, которую, конечно, хотелось бы видеть более конструктивной», — сказал Песков.
Он добавил, что президент России Владимир Путин «последовательно и постоянно высказывается за реставрацию отношений».