«Հյուսիսային հոսք 2» գազատարի օպերատոր ընկերության՝ Nord Stream 2-ի ֆինանսական տնօրեն Փոլ Կորկորանը տեղեկացրել է, որ նախագծում կապիտալ ներդրումները գնահատվում են 8 մլրդ եվրո:
Ըստ ՌԻԱ Նովոստիի, որպես գլխավոր մրցակցային առավելություն նա նշել է գազի փոխադրման գինը. այն 50%-ով ավելի էժան կլինի, քան Ուկրաինայի տարածքով տարանցման դեպքում:
Սանկտ Պետերբուրգում մամուլի ասուլիսի ժամանակ նա նշել է, որ նախագիծը կիրականացվի ինչպես բաժնետերերի փողերով, այնպես էլ փոխառված միջոցներով:
Ավելի վաղ «Գազպրոմ»-ի ղեկավար Ալեքսեյ Միլլերը «Հյուսիսային հոսք 2»-ի իրականացման ծախսերը գնահատել էր 9.9 մլրդ եվրո:

Финансовый директор компании — оператора газопровода «Северный поток — 2» Nord Stream 2 Пол Коркоран рассказал, что капитальные вложения в проект оцениваются в €8 млрд, сообщает РИА Новости.
В качестве одного из главных конкурентных преимуществ он назвал стоимость транспортировки газа — она будет на 50% ниже, чем через территорию Украины.
«Общие капвложения составят около €8 млрд», — рассказал Коркоран в ходе конференции в Санкт-Петербурге.
По словам финдиректора, проект будет реализован как на средства акционеров, так и на заемные деньги.
При этом ранее глава «Газпрома» Алексей Миллер оценивал расходы на реализацию «Северного потока — 2» в €9,9 млрд.