Մարշալ Բաբաջանյանի հուշարձանի առթիվ հեգնանքը անտեղի է: Այդ մասին լրագրողներին  մայիսի 27-ին ԱԺ-ում ասել է Երեւանի փոխքաղաքապետ Կամո Արեյանը:
Նրա խոսքով միանգամայն անհեթեթ են այն մեղադրանքները, որ նոր հուշարձանը  քաղքենիական գերեզմանային քանդակի է նման: «Բաբաջանյանը արժանապատիվ ու վեհաշուք բազմած է՝ մարշալի նման: Պետք չէ կասկածել, որ ժամանակի ընթացքում երեւանցիները կճանաչեն ու կսիրեն այս հուշարձանը»,- ասել է փոխքաղաքապետը:
Այն հարցին, թե ինչ կցանկանար նա ասել հունգարացի ժողովրդին, քանի որ մարշալ Բաբաջանյանը ղեկավարել է Հունգարիայում 1956-ի հակախորհրդային հեղաշրջումը, Կամո Արեյանը ասել է «Հունգարիայի ժողովրդին ես խորհուրդ կտայի Ռամիլ Սաֆարովին վերադարձնել դատարան»:

Иронизировать по поводу памятника маршалу Бабаджаняну неуместно. Об этом заявил журналистам в парламенте Армении 27 мая первый вице-мэр Еревана Камо Ареян.
По его словам, совершенно нелепы обвинения в том, что новый памятник схож с мещанскими кладбищенскими скульптурами. «Бабаджанян предстал восседающим с достоинством и величавостью, как подобает маршалу. Не нужно сомневаться, что со временем ереванцы узнают и полюбят этот памятник», - сказал вице-мэр.
В ответ на вопрос, что он хотел бы сказать венгерскому народу, поскольку  маршал Бабаджанян руководил подавлением антисоветского переворота в Венгрии 1956 года, Камо Ареян сказал: «Венгерскому народу я посоветую вернуть правосудию Рамиля Сафарова».