Ավստրալիայում  փրկարարները որոնում են այն կնոջը , որին գիշերը ծովում  լողալիս քաշ է տվել տարել կոկորդիլոսը , հայտնում է ABC News-ը: Միջադեպը տեղի է ունեցել մայրցամաքի հյուսիսարեւելքում՝  Դեյնթրի ազգային պարկում:
Գիշատիչը հարձակվել է կնոջ վրա , որն ուշ երեկոյան որոշել է ծովում լողալ իր ընկերուհու հետ: Կարճատեւ դիմադրությունից հետո կոկորդիլոսին հաջողվել է  իր զոհին ջրի տակ տանել: Ընկերուհին փորձել է կնոջն օգնել ու ափ հանել , բայց ապարդյուն:
Փրկված կնոջը հոսպիտալացրել են: Նա շոկային վիճակում է: Նաեւ նրա մոտ ձեռքի կտրվաքներ են , որը նա ստացել է կենդանու հետ մենամարտ ժամանակ: Ոստիկանության աշխատակիցների խոսքով , անհետացած կնոջը հեռուստացույցով հագեցած հատուկ ուղղաթիռով գտնելու փորձերն ապարդյուն են եղել: Սակայն որոնումները շարունակվում են:
2014-ին կոկորդիլոսը Կակադու ազգային պարկում հարձակվել էր 12 տարեկան տղայի վրա: Փրկարարները հայտնաբերել են նրա մարմնի մնացորդները: Միջադեպը տեղի էր ունեցել Մաջելա Կրիկ գետում: Հինգ դեռահասների խումբը ջրում է եղել , երբ նրանց վա հարձակվել է կոկորդիլոսը: Նա դեռահասներից մեկին քաշել տարել էր:

В Австралии спасатели разыскивают женщину, которую во время ночного плавания утащил крокодил, передает ABC News. Инцидент произошел в штате Квинсленд, в национальном парке Дэйнтри на северо-востоке континента.
Хищник напал на женщину, которая поздно вечером решила искупаться в море вместе с подругой. После непродолжительного сопротивления рептилии удалось утащить свою жертву под воду. Подруга пыталась вытащить женщину на берег, но ее попытки не увенчались успехом, передает Lenta
Выжившую даму госпитализировали. Она находилась в шоковом состоянии. Также у нее зафиксирован порез руки, который она получила в схватке с животным. По словам сотрудников полиции, попытки обнаружить пропавшую женщину с оснащенного тепловизором вертолета оказались безуспешными. Однако поиски продолжаются.
В 2014 году крокодил напал на 12-летнего мальчика в национальном парке «Какаду». Спасатели обнаружили его останки. Инцидент произошел на реке Маджела-Крик. Группа из пяти подростков находилась в воде, когда на них напал крокодил. Он утащил одного из подростков.