ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը առաջարկել է «Սու 24» -ի համար Անկարայի կողմից հնարավոր փոխհատուցման հարցում կողմնորոշվել Ռուսաստանի ու Թուրքիայի նախագահների զրույցի արդյունքներով, որոնք հայտնի կդառնան նրանց հեռախոսազրույցից հետո, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
«Շատ հայտարարություններ են եղել: Այս հարցում ես այնուամենայնիվ ձեզ առաջարկում եմ կողմնորոշվել բացառապես երկու պետությունների նախագահների զրույցի արդյունքներով»,- ասել է Պեսկովը՝ լրագրողի խնդրանքով մեկնաբանելով Թուրքիայի վարչապետի հայտարարությունը խորհրդարանական նիստի ժամանակ, որում նա հայտնել է, որ Թուրքիան փոխհատուցում չի վճարելու Ռուսաստանին խոցված «Սու 24»-ի համար:
Պեսկովը նաև նշել է, որ չգիտի, արդյոք հեռախոսազրույցի ժամանակ քննարկվելու է Անկարայի դեմ ռուսաաստանյան պատժամիջոցների չեղարկման հարցը:

The Russian presidential spokesman Dmitry Peskov suggested to proceed from the  results of the meeting of the Russian and Turkish presidents in the issue of a possible compensation from Ankara for Su- 24, which will be known after the phone call, reports RIA Novosti.
“There have been many statements made. In this regard, I would suggest to concentrate solely on the results of the meeting between the Presidents of Russia and Turkey,” replied Peskov to a journalist’s comment on Erdogan's statement during a parliamentary session in which he stated that Turkey would not pay any compensation to Russia for Su- 24.
Peskov also noted that he did not know whether the cancellation of the Russian sanctions against Ankara  will be discussed over the phone.