Հայաստանում արգելք կմտցնեն բորսայում չարաշահման համար: «Արժեթղթերի շուկայի մասին» օրենքում համապատասխան փոփոխությունների նախագիծը հավանության է արժանացել կառավարության հունիսի 30-ի նիստին:
Այսպես, պատիժ է առաջարկվում ներքին տեղեկատվության անբարեխիղճ օգտագործման համար, որը հանգեցնում է 20 մլն դրամից (42 հազար դոլար) մեծ եկամտի կամ այլ անձանց համար նման վնասի:
Նման հանցանքների համար պատիժների հաստատումը կմեծացնի հայ եւ արտասահմանցի ներդրողների վստահությունը արժեթղթերի տեղական շուկայի հանդեպ`  բոլոր դրական հետեւանքներով, նշված է օրինագծի գրավոր հիմնավորման մեջ: Այսպես, Հայաստանի Կենտրոնական բանկը կկարողանա հայտնվել Արժեթղթերի հանձնաժողովի միջազգային կազմակերպության   (IOSCO) («Արժեթղթերի հանձնաժողովի միջազգային կազմակերպության խորհրդատվության, համագործակցության եւ տեղեկատվության փոխանակման հարցերով փոխըմբռնման բազմակողմանի հուշագիր) ավելի բարենպաստ ցուցակում: Հայաստանի ԿԲ-ն հուշագրում գրանցված է Բ հավելվածում, բայց ցանկանում է հայտնվել Ա հավելվածում: Դա հնարավորություն կտա փորձի փոխանակում կատարել կազմակերպության այլ երկրների հետ:

В Армении введут наказание за злоупотребление на бирже. Проект соответствующих изменений в законе «О рынке ценных бумаг» одобрен на заседании Правительства 30 июня.
Так, предлагается наказание за недобросовестное использование инсайдерской информации, приводящее к прибыли выше 20 млн. драмов  ($42 тыс.), либо к таким же убыткам для других лиц.
Установление наказаний за подобные преступления повысит доверие армянских и зарубежных инвесторов к местному рынку ценных бумаг, со всеми положительными эффектами, отмечается в письменном обосновании к законопроекту. Так, Центробанк Армении сможет попасть в более благоприятный список меморандума Международной организации комиссий по ценным бумагам (IOSCO) («Многосторонний меморандум о взаимопонимании по вопросам консультаций, сотрудничества и обмена информацией Международной организации комиссий по ценным бумагам).  ЦБ Армении зарегистрирован в меморандуме в приложении B, но хочет попасть в приложение A. Это даст возможности обмениваться опытом с другими странами Организации.