Հայաստանում հուլիսի 1-ից աշխատել սկսող «Yandex taxi»–ին խորհուրդ կտամ աշխատանքի ընդունել լիցենզավորված վարորդներին, հակառակ դեպքում, եթե այդ պահանջը չբավարարվի, ընկերությանը կտուգանեն։ Այս մասին հունիսի 30-ին՝ Կառավարության  նիստից հետո, լրագրողներին ասել է ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը՝ հավելելով, որ երկրում 10 հազար լիցենզավորված վարորդ կա։
Նախարարի խոսքով՝ ինքը ծանոթ է տաքսիստների դժգոհությանը եւ կարծում է, որ օրենքի առկայությունն անհրաժեշտություն է, որը կկարգավորի տաքսի ծառայությունների ոլորտը։ «Այդ օրենքը կվերաբերի նաեւ GG եւ Yandex ընկերություններին, ինչպես նաեւ ինտերնետով աշխատող բոլոր տաքսիստներին»,– ասաց նախարարը։ Բեգլարյանը նշեց, որ ինքը տեղյակ է այն դեպքերից, երբ տաքսիստները «պլոկում» են սփյուռքահայերին եւ օտարերկրացիներին՝ անհիմն գումար պահանջելով։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 1-ից Հայաստանում  կգործի «Yandex Taxi» օնլայն ծառայությունը։ «Yandex Taxi» օնլայն ծառայությունն աշխատելու է տաքսի ծառայությունների հետ, ոչ թե անհատ վարորդների՝ 10 տոկոս կոմիսիայով: Yandex Taxi-ն շուկայում կառանձնանա նրանով, որ կառաջարկի 100 դրամ մինիմալ վճար՝ առաջին 2 կիլոմետրի համար: «Yandex Taxi» օնլայն ծառայության հավելվածի ամբողջ ինտերֆեյսը թարգմանված է հայերեն:

Советую «Yandex taxi», начинающей функционировать в Армении с 1 июля, брать на работу лицензированных водителей, в противном случае, если это требование не будет удовлетворено, компанию оштрафуют. Об этом в беседе с журналистами после заседания Правительства 30 июня  заявил министр транспорта и связи Армении Гагик Бегларян, добавив, что в стране есть 10 тысяч лицензированных водителей.
По его словам, он знаком с недовольством таксистов, и считает необходимым наличие закона, который будет регулировать сферу услуг такси. «Этот закон также затронет и компании GG и Yandex, а также всех таксистов, работающих через интернет». Бегларян также отметил, что он информирован о случаях, когда таксисты «обдирают» армян из диаспоры и иностранцев, требуя баснословные суммы за проезд.
Напомним, что с 1 июля в Армении начнет действовать онлайн-служба «Yandex Taxi». Как анонсировалось, «Yandex Taxi» будет работать с такси-службами, а не с отдельными водителями, комиссионные составят 10% от платы за проезд. С сентября также начнет действовать система онлайн-платежей. Весь интерфейс приложения онлайн-службы «Yandex Taxi» переведен на армянский язык.