Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում բացվել է ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի 25-րդ լիագումար նստաշրջանը, հայտնում է NEWS.am–ի հատուկ թղթակիցը։
ԽՎ հոբելյանական նստաշրջանում բացման խոսքով ելույթ կունենան Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին, ԵԱՀԿ–ում նախագահող երկիր Գերմանիայի արտգործնախարար Ֆրանկ–Վալտեր Շթայնմայերը, Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Քվիրիքաշվիլին, Վրաստանի խորհրդարանի խոսնակ Դավիթ Ուսուպաշվիլին։
57 անդամ երկրները հուլիսի 1-5–ը քննարկելու են միջազգային անվտանգության հարցերն ու տարածաշրջանում հակամարտությունների, այդ թվում՝ ղարաբաղյան հակամարտության լուծման խաղաղ ճանապարհները։

The 25th plenary session of the OSCE Parliamentary Assembly has opened in Tbilisi, Georgia, ArmenianNews-NEWS.am correspondent reports.
Keynote speeches will be delivered by Georgian Speaker of Parliament David Usupashvili, Georgian President Giorgi Margvelashvili, Georgian Prime Minister Giorgi Kvirikashvili, and OSCE Chairman-in-Office and German Foreign Minister Frank-Walter Steinmeier.
Representatives of 57 countries will discuss international security and peaceful solution to the conflicts, including Karabakh conflict, during the session from July 1 to 5.