Վրաստանը ձգտում է ամրապնդել ժողովրդավարական գործընթացները, դա ԵԱՀԿ–ի հետ մեր համագործակցության հիմքն է։ Այս մասին հուլիսի 1-ին՝ ԵԱՀԿ ԽՎ 25-րդ լիագումար նիստի բացմանը, ասել է Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին, փոխանցում է NEWS.am–ի թղթակիցը Թբիլիսիից։
Նրա խոսքով՝ Վրաստանը երկիր է, որը հնարավորություններ է ստեղծում։ «Մեր երկրում շուտով խորհրդարանական ընտրություններ են, եւ մենք շատ ուշադիր ենք հետեւում ժողովրդավարության ամրապնդման մասով այլ պետությունների կարծիքին։ Մենք օգտագործում ենք այդ կարծիքները, որպեսզի մեր ժողովրդավարությունը ավելի ակտիվ լինի, մեր երկիրը զարգանա այնպիսի նվաճումներ ձեռք բերի, որոնցով կարող է հպարտանալ Եվրոպան»,– ասել է Մարգվելաշվիլին։

Грузия стремится укреплять демократические процессы, это основа нашего взаимодействия с ОБСЕ. Об этом 1 июля на открытии 25-ой пленарной сессии Парламентской ассамблеи ОБСЕ заявил президент Грузии Георгий Маргвелашвили, передает специальный корреспондент Новости Армении – NEWS.am из Тбилиси.
По его словам, Грузия – страна, которая создает возможности. «В нашей стране скоро парламентские выборы, и мы очень внимательно относимся к мнениям других государств по части укрепления демократии. Мы используем эти мнения, чтобы наша демократия была более активной, чтобы наша страна развивалась с учетом достижений, которыми может похвастаться Европа», - подчеркнул Георгий Маргвелашвили.