Բանգլադեշի ոստիկանությունն ավարտել է Դաքքայի ռեստորաններից մեկում պատանդների ազատագրման գործողություները, բոլոր հարձակվողները ոչնչացված են, հաղորդում է NBC հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով տեղի ոստիկանության ներկայացուցիչների հայտարարությունները:
«Դեպքի վայրում գտնվոս ոստիկանության աշխատակիցները հաստատել են տեղեկությունը, որ գործողությունն ավարտվել է: Արագ արձագանքման ներկայացուցիչները հայտարարել են, որ բոլոր հարձակվողները ոչնչացված են»,-հաղորդել է հեռուստաալիքի կայքը:
Նշենք, որ ուրբաթ զինված մարդիկ Բանգլադեշի մայրաքաղաք Դաքքայի դիվանագիտական թաղամասում հարձակվել են ռեստորանի վրա, որտեղ հիմանակում այցելում են զբոսաշրջիկներն ու դիվանագետները:

Полиция Бангладеш завершила операцию по освобождению заложников в ресторане в Дакке, все нападавшие ликвидированы, сообщает в субботу телеканал NBC со ссылкой на заявление представителей местной полиции, передает РИА Новости.
«Сотрудники полиции, находившиеся у места событий, подтвердили NBC News, что операция завершена. Представители сил быстрого реагирования заявили, что все нападавшие были ликвидированы», — сообщает сайт телеканала.
Вооруженные люди в пятницу напали на ресторан в дипломатическом квартале в столице Бангладеш Дакке. Ресторан пользуется популярностью у иностранных туристов и дипломатов: он находится в квартале, где расположены посольства, в том числе, посольство Японии.