Մեծ Բրիտանիայի եկեղեցիներում հայտարարվել է ահաբեկչական սպառնալիքի բարձր մակարդակ ՝ ֆրանսիական Սենթ –Էտյեն- դյու- Ռուվրե քաղաքում հոգեւորականի սպանությունից հետո, որի համար պատասխանատվություն է ստանձնել «Իսլամական պետություն» խմբավորումը, գրում է The Mirror-ը:
«Ֆրանսիայում կատարված վերջին իրադարձություններից հետո մենք որոշակի խորհուրդներ ենք տարածում՝ կրոնական վայրերում անվտանգություն ապահովելու վերաբերյալ»,- հայտարարել է ոստիկանության ներկայացուցիչը:
Նրա խոսքով քրիստոնեական համայնքների վրա պատրաստվող հարձակումների մասին որոշակի տվյալներ չկան, սակայն պետք է զգոնություն պահպանել
Ըստ SITE Intelligence Group–ի տեղեկությունների, Բրիտանիայի հասցեին սպառնալիքներ են եղել ԻՊ-ի կողմից: Համապատասխան հաղորդագրությունները հրապարակված են եղել Telegram–ում:
Բացի դրանից, նշում են, որ սպառնալիքներով նկարներից մեկի վրա Ազատության արձանն է եղել պատկերված եւ գրված, որ շուտով Վաշինգթոնն է դառնալու ահաբեկիչների թիրախը:

The churches in UK have been put on high-level terror alert after the murder of the priest in the French city of Saint-Etienne, for which ISIS claimed responsibility, Gazeta reports citing The Mirror.
“Following recent events in France, we are reiterating our protective security advice to Christian places of worship and have circulated specific advice today,” Police Deputy Assistant said.
In his words, there is no specific intelligence relating to attacks against the Christian community in the UK, but it is necessary to be vigilant.
According to the information of SITE Intelligence Group, IS fighters have threatened Britain. The corresponding messages have been posted on jihadi messaging app Telegram.
Besides, one of the pictures depicts New York’s Statue of Liberty with the caption “Washington soon”.