ԱՄՆ ռազմածովային ուժերը օժանդակ նավը կկոչեն հանրահայտ քաղաքական գործիչ ու գեյ ակտիվիստ Հարվի Միլքի պատվին, հայտնում է BBC–ն:
Տանկերը, որը դեռ նոր պետք է կառուցվի, կստանա USNS Harvey Milk անունը, հայտնում է ամերիկյան ռազմածովային ինստիտուտի կայքը:
Միլքը դարձել է առաջին ամերիկացի քաղաքական գործիչներից մեկը, որը խոստովանել է որ հոմոսեքսուալ է: Նրան սպանել են Սան Ֆրանցիսկոյի քաղաքային դիտորդական խորհրդի ընտրությւոններում հաղթանակից մեկ տարի հետո: Պատանեկության տարիներին Միլքը ծառայում էր նավատորմում ու մասնակցում Կորեական պատերազմին: Երբ 1978-ին Միլքին սպանել են նրա՝ վրա ԱՄՆ ՌԾՈւ ճարմանդով գոտի կար:

Военно-морские силы США назовут вспомогательное судно в честь знаменитого политика и гей-активиста Харви Милка, сообщает BBC
Танкер, который еще только будет построен, получит имя USNS Harvey Milk, сообщается на сайте американского военно-морского института.
Милк стал одним из первых американских политиков, открыто признавшимся в своей гомосексуальности. Он был убит спустя год после победы на выборах в городской наблюдательный совет в Сан-Франциско. В юности Милк служил на флоте и участвовал в Корейской войне. Когда в 1978 году его застрелили, на Милке был ремень с пряжкой ВМС США.