Ֆլորիդա նահանգում գտնվող առանձնատունը, որը ռուս միլիարդատեր Դմիտրի Ռիբոլովլեւը 95 մլն դոլարով գնել էր ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփից, կքանդվի, գրում է The New York Times–ը:
Հայտնում են, որ խոսքը Փալմ Բիչի օկրուգում գտնվող 2.4 հա տարածքի մասին է: Այն ներառում է 5736 քառ մետր մակերեսով առանձնատուն, լողավազան, թենիսի կորտեր ու եւս մի շարք կառույցներ:
Սեփականատիրոջ հետագա ծրագրերի մասին չեն հայտնում: Սակայն ըստ պլանավորմաան մասին փաստաթղթերի, սեփականատերը մտադիր է այն երեք մասի բաժանել ու վաճառել:
NYT-ը գրում է, որ Թրամփը հողատարածքը գնել էր 2004-ին 41 մլն դոլարով, իսկ 2008-ին վաճառել էր այն Ռիբոլովեւին: Այդ գործարքն ամենախոշորն էր Փալմ Բիչի անշարժ գույքի շուկայում:

Поместье в штате Флорида, приобретенное российским миллиардером Дмитрием Рыболовлевым у кандидата в президенты США от Республиканской партии Дональда Трампа за $95 млн, пошло под снос, пишет  Gazeta со ссылкой на The New York Times.
Сообщается, что речь идет о территории в 2,4 га в в округе Палм-Бич. Она включает особняк площадью 5736 кв. м, бассейн, теннисный корт и еще ряд построек.
Дальнейшие планы владельца имения не уточняются. Однако, согласно документам о планировании, хозяин собственности намерен разделить его на три части и продать.
Как пишет NYT, Трамп купил поместье в 2004 году за $41 млн, а в 2008 году продал его Рыболовлеву. Эта сделка стала самой крупной на рынке недвижимости в Палм-Бич.