2017-ին հյուրանոցային մենեջմենթի Starwood Hotels ընկերությունը Երեւանի կենտրոնում լյուքս հյուրանոց կբացի  the Luxury Collection ապրանքանիշի տակ: Հաղորդվում է, որ   The Alexander հյուրանոցը պետք է բացվի 2017-ի ամռանը:
«Մենք շարունակում ենք ընդլայնվել նաեւ մեր 100-րդ հյուրանոցից հետո: Այժմ մենք այնպիսի սքանչելի ուղղություն ենք ընտրել, ինչպիսին Երեւանն է», - հայտնել է Եվրոպայում, Աֆրիկայում եւ Մերձավոր Արեւելքում ընկերության նախագահ Մայքլ Ուեյլը:
Starwood Hotels ընկերությունը զբաղվում է հյուրանոցային այնպիսի ապրանքանիշերի կառավարմամբ, ինչպիսիք են  Sheraton-ը, St. Regis-ը, Westin-ը եւ այլն:

В 2017 г международная компания по гостиничному менеджменту Starwood Hotels откроет в центре Ереване люкс-отель под брендом the Luxury Collection. Как сообщается, отель The Alexander должен открыться летом 2017 г.
«Мы продолжаем расширяться и после нашей 100-й гостиницы. Теперь мы выбрали такое прекрасное направление, как Ереван», - заявил Майкл Уэйл, президент компании по Европе, Африке и Ближнему Востоку.
Компания  Starwood Hotels занимается управлением гостиничными брендами, в том числе Sheraton, St. Regis, Westin и др.