Դիլմա Ռուսեֆի իմփիչմեթից հետո Վենեսուելան որոշել է սառեցնել Բրազիլիայի հետ հարաբերությունները եւ վերջնականապես հետ կանչել այդ երկրում իր դեսպանին: Ըստ ՌԻԱ Նովոստիի՝ այս մասին ասված է Վենեսուելայի ԱԳՆ-ի հաղորդագրությունում:
«Վենեսուելայի կառավարությունը, հետեւելով միջազգային իրավունքի նորմերին եւ համերաշխություն հայտնելով Բրազիլիայի ժողովրդին, որոշել է վերջնականապես հետ կանչել այդ երկրում իր դեսպանին եւ սառեցնել Բրազիլիայի կառավարության հետ քաղաքական եւ դիվանագիտական հարաբերությունները»,- ասված է հայտարարությունում:
Բրազիլիայի նախագահ Դիլմա Ռուսեֆի իմփիչմենթի օգտին քվեարկել է Սենատի 61 անդամ, դեմ է արտահայտվել 20-ը:

After the impeachment of Dilma Rousseff , Venezuela decided to freeze relationship with Brazil and call back the Brazilian ambassador, reports the RIA Novosti,  referring to the statement made by the Venezuelan Foreign Ministry.
"Venezuela "has decided to definitively withdraw its ambassador in the Federal Republic of Brazil, and to freeze political and diplomatic relations with the government that emerged from this parliamentary coup," it said in a statement.
The Senate of Brazil - with 61 votes for and 20 votes against - has voted in favor of impeachment of the president Dilma Rousseff.