Ես պետական պաշտոնյա եմ եւ կաշխատեմ այնտեղ, որտեղ ինձ կնշանակեն:  Այդ մասին սեպտեմբերի 23-ին լրագրողներին հայտնել է Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարության  Զբոսաշրջության վարչության պետ Մեխակ Ապրեսյանը` պատասխանելով Էկոնոմիկայի նախարարության հայտարարված վերակազմավորման եւ զբոսաշրջության ոլորտը վերջինիս իրավասությունից հանելու մասին հարցին:
Այն հարցին, թե արդյոք իրեն տեսնում է հնարավոր նոր կոմիտեի ղեկավարի պաշտոնում, Ապրեսյանը պատասխանել է.   «Ես պետական պաշտոնյա եմ եւ կաշխատեմ այնտեղ, որտեղ ինձ կնշանակեն: Իմ գործն իմ գիտելիքները եւ փորձը երկրում տնտեսությանը ծառայեցնելն է»:
Ավելի վաղ սեպտեմբերի 22-ին կառավարության նիստին Հայաստանի վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հայտնել էր, որ զբոսշրջության ոլորտը կարող է հանվել Էկոնոմիկայի նախարարության իրավասությունից եւ կազմավորվել որպես կառավարությանը կից առանձին պետական կոմիտե: Զբոսաշրջության համակարգմանը, հավելել է Կարապետյանը, պետք է ավելի մեծ ուշադրություն հատկացնել` հաշվի առնելով, որ Հայաստանը զբոսաշրջային այցելությունների առումով մեծապես հետ է մնում հարեւան Վրաստանից:

YEREVAN. - I am a government official and will work where I am appointed.
Head of the Tourism Department of the Armenian Economy Ministry, Mekhak Apresyan, told the aforementioned to journalists on Friday, responding to the question on the announced reorganization of the ministry and transferring the tourism sphere to a separate committee.
Asked whether he sees himself as the head of the possible new committee, Apresyan said: “I am a government official and will work where I am appointed. My task is to apply my knowledge and experience to serving the economy and country.”
Earlier, Armenian PM Karen Karapetyan stated at the Cabinet session that the sphere of tourism will be taken out of the control of the Economy Ministry and transferred to a special state committee adjunct to the Government. Great attention should be attached to the tourism coordination, considering that according to tourist visits Armenia strongly falls behind the neighboring Georgia.