Փարիզի իշխանությունները տեսանելի ապագայում նուդիստների համար այգի կստեղծեն։ կոնկրետ ժամկետները չի նշվում, հաղորդում է Reuters-ը։
Ֆրանսիայի մայրաքաղաքի քաղաքապետի տեղակալ Բրունո Ժուլյարը հայտարարել է, որ պաշտոնյաները ցանկանում են հարմար վայր գտնել հանգստի նման գոտու համար, որպեսզի չվիրավորեն որեւէ մեկի զգացմունքները։ Դա կարող է լինել այգի, ենթադրել է փոխքաղաքապետն ու հավելել. «Այլ եվրոպական մայրաքաղաքներ արդեն նման քայլի գնացել են, օրինակ Բեռլինը»։
Ներկայումս Փարիզում մերկ կարելի է երեւալ հասարակության աչքին միայն 12-րդ շրջանում գտնվող Roger Le-Gall լոզավազանում, նշում է The Local-ը։
Տեղի նուդիստները բողոքում են, որ հաճախ լողավազանը գերհագեցած է լինում։
Ֆրանսիական օրենքների համաձայն, հասարակական վայրերում առանց հագուստի երեւալում համար մարդը կարող է տուգանվել 15 հազար եվրոյով կամ մեկ տարով ազատազրկվել։

Власти Парижа планируют в обозримом будущем открыть парк для нудистов. Конкретные сроки пока не называются, сообщает Lenta со ссылкой на Reuters.
Как заявил заместитель мэра французской столицы Бруно Жульяр (Bruno Julliard), чиновники хотят найти подходящее место для такой зоны отдыха, чтобы не задевать ничьих чувств. Это может быть парк или сад, предположил он. «Другие европейские столицы уже сделали такой шаг, например, Берлин», — добавил Жульяр.
В настоящее время появляться обнаженным на публике в Париже можно только в бассейне Roger Le-Gall в XII округе французской столицы, отмечает The Local. Однако подобные послабления действуют только по вечерам в понедельник, вторник и среду. Кроме того, местные приверженцы нудизма отмечают, что бассейн зачастую бывает переполнен.
Согласно французским законам, появление в общественных местах без одежды карается штрафом до 15 тысяч евро или же годом тюрьмы.