Ժողովուրդն ուզում է գրեթե բոլոր իշխանավորներին սպանված տեսնել։ Նման սկանդալային հայտարարություն այսօր՝ սեպտեմբերի 26-ին, ԱԺ-ում արել է «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը։
Նրա խոսքով, Գյումրի եւ Վանաձոր քաղաքներում ՏԻՄ ընտրություններում արդեն կա զոհ, «սպանվել է երիտասարդ» (քննության տվյալներով խոսքը Գյումրիում ԲՀԿ նախընտրական ցուցակը գլխավորող Վարդեւան Գրիգորյանի րդու ինքնասպանության մասին է-խմբ)։
«Կասկած չկա, որ նրա մահը բռնի է եղել։ Այդ սպանությունը ցույց է տալիս, որ հասարակությանը սպառնում են ցնցումներ, երբ մարդիկ տեսնում են, որ անարդարությանն ու անիրավությանը վերջ տալ կարելի է միայն հարձակումներով։ Եվ այդ ժամանակ հարձակման թիրախ կարող է լինել ցանկացած պաշտոնատար անձ։ Արդեն հիմա հասարակությունն ուզում է մահացած սպանված տեսնել գրեթե բոլոր բարձրաստիճան պաշտոնյաներին։ Դուք նարնց այլ ընտրություն չեք թողել, եթե ՀՀ քաղաքացիների ավելի քան 50 տոկոսը սոված է։ Եթե դուք չեք պատժում գողերին, ժողովուրդն ինքը նրանց կպատժի»,-հայտարարեց Փոստանջյանը։

YEREVAN. - The people want to see almost all the high-ranking officials killed.
Heritage Party MP Zaruhi Postanjyan made the aforementioned scandalous statement at the parliamentary hearing on Monday.
In her words, in the run-up to the local elections in Gyumri and Vanadzor cities, there has already been a victim: “A young man was killed” (she probably meant the death of the Gyumri mayor candidate Vadevan Grigoryan’s son, who, according to the investigation results, committed suicide).
“There is already no doubt that his death was violent. This murder shows that new disturbances await the society if the people see that only attacks can put an end to injustice and arbitrariness. Thus, any official can become a target of attack. Already now the people want to see almost all the high-ranking officials killed. You haven’t left them another choice if 50 percent of the Armenian people are starving. If you don’t punish the thieves, the people will do this themselves,” Postanjyan noted.