Եվրամիությունը մտադիր է Թուրքիայի տարածքում գտնվողն սիրիացի փախստականներին ամսական 30 եվրո վճարել, հաղորդում է Die Welt-ը:
Նշվում է, որ այդ գումարները բանկային քարտերին կփոխանցվեն հոկտեմբերից: Ծրագրի իրականացմամբ կզբաղվի ՄԱԿ-ի Կարմիր Մահիկի եւ պարենային ծրագրի թուրքական մասնաճյուղը՝ Թուրքիայի իշխանությունների աջակցությամբ:
Մարդասիրական օգնության եւ ճգնաժամային կառավարման հարցերով եվրահանձնակատար Խրիստոս Ստիլիանիդիսի կարծիքով, այդ վճարները կօգնեն փախստականներին վերադարձնել «նորմալ կյանքի» զգացողությունը:

The EU intends to pay Syrian refugees who are in the territory of Turkey, € 30 per month, Gazeta reported quoting Die Welt.
It was reported that the amount will be allocated via cards in October. Turkish Red Crescent and UN World Food Programme with the support of the Turkish authorities will control the process of the implementation.
According to European Commissioner for Humanitarian Aid and Crisis Management Christos Stylianides, these payments will help the refugees to return “a sense of normalcy”.