Bend the Arc Jewish Action կազմակերպությունը #WeveSeenThisBefore արշավի շրջանակներում հոլովակ է պատրաստել, որտեղ հրեա տատիկներն ու պապիկները սպառնում են գերեզմաններից հարություն առնել եւ հետապնդել իրենց թոռներին, եթե նրանք ԱՄՆ առաջիկա նախագահական ընտրություններում քվեարկեն հանրապետականների թեկնածու Դոնալդ Թրամփի օգտին, հաղորդում է Advertising Age-ը:
Տարեց հրեաները խոստանում են իրենց թոռներին փչացնել «Գահերի խաղի» յուրաքանչյուր նոր սերիան, Facebook-ում «դիսլայք» դնել  նրանց գրառումների տակ եւ անգամ արագ չփացնել սառնարանում դրված կաղամբը:
Տեսահոլովակի մասնակիցները  հանրապետականների թեկնածուին համեմատում են Ադոլֆ Հիտլերի հետ. «Մենք նախկինում դա տեսել ենք Գերմանիայուն եւ չենք ուզում նորից տեսնել»,-ասում է տատիկներից մեկը:
Նշենք, որ ԱՄՆ-ում նախագահական ընտրությունները տեղի կունենան նոյեմբերի 8-ին: Թրամփի հիմնական մրցակիցը դեմոկրատական կուսակցությունը ներկայացնող, ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնն է:

The organization Bend the Arc Jewish Action within the campaign #WeveSeenThisBefore released a video in which Jewish grandmothers and grandfathers threaten to rise from the dead and haunt their grandchildren, if they vote for Republican candidate in the upcoming U.S. presidential election, Advertising Age reported.
Elderly Jews promise their grandchildren to spoil every episode of “Game of Thrones", to unlike the every post on and even to spoil quickly cauliflower in the refrigerator. Participants of the video also compared the candidate of republicans with Adolf Hitler.
“We have seen this before, we saw it in Germany and we don't want to see it here” one grandmother noted.
U.S. presidential election will be held on November 8.  The main opponent of Trump is the Democratic candidate, former U.S. Secretary of State Hillary Clinton.