Եթե Հայաստանի վարչապետը պատրաստ է կտրել ճյուղը, որի վրա նստած է իշխանությունը, մենք պատրաստ ենք լինել նրա դաշնակիցները։ Այս մասին հոկտեմբերի 20–ին՝ խորհրդարանում  Կառավարության ծրագրի քննարկման ժամանակ, ասել է ԲՀԿ ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանը։
«Կբավականացնի՞ Ձեր համարձակությունը կտրել այն ճյուղը, որի վրա նստած է իշխանությունը։ Եթե այո, ապա, ինչպես ասում են՝ No comment։ Ես այդքան էլ լավատեսորեն չեմ տրամադրված, քանի որ ես իրատես եմ։ Եթե Դուք փորձեք ձեռք տալ մոնոպոլիստներին, որոնք 2017-ի ապրիլի 2-ին մեծամասշտաբ ընտրակեղծումներով կապահովեն իշխանությանը վերարտադրությունը, ես անկեղծ ասած, չգիտեմ, թե Ձեզ հետ ինչ կլինի»,– նշել է Նաիրա Զոհրաբյանը։
Պատգամավորը, հավելեց, որ մենք բոլորս գիտենք, թե ով հարկեր չի վճարում, ով տնտեսության մեջ դոմինանտ դիրք ունի, թեպետ ինքը կասկածի տակ չի դնում վարչապետի բարի մտադրությունները։

Если премьер-министр Армении готов срубить сук, на которой сидит власть, мы готовы быть его союзниками. Об этом 20 октября заявила председатель партии «Процветающая Армения», глава парламентской фракции партии Наира Зограбян, выступая в ходе обсуждения в парламенте программы Правительства Армении.
«Хватит ли у вас смелости срубить сук, на которой сидит власть? Если да, то, как говорят, «No comment». Я не столь оптимистично настроена, поскольку я реалистичный человек. Если Вы попытаетесь тронуть монополистов, которые 2 апреля 2017 года масштабными избирательными фальсификациями обеспечат воспроизводство власти, я, честно говоря, не знаю, что с Вами будет», - отметила Наира Зограбян.
Все мы знаем, продолжила депутат, кто не платит налоги, у кого доминирующие позиции в экономике Армении. Одновременно Наира Зограбян добавила, что не сомневается в благих намерениях премьер-министра.