Հոկտեմբերի 21-ի լույս 22-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 35 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 450 կրակոց: Հյուսիսային եւ արեւելյան ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաեւ «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացան (37 կրակոց):
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը եւ շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը:

STEPANAKERT. – The adversary breached the truce along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces more than 35 times, from late Friday night to early Saturday morning.
During this time the Azerbaijani armed forces fired around 450 shots toward the Armenian position-holders, and by way of various caliber weapons, the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh) Defense Army informed Armenian News-NEWS.am.
In addition, the adversary fired 37 shots from long-range sniper rifles, in northerly and easterly directions of the line of contact.
But the NKR Defense Army vanguard units are in command of the operational and tactical situation, and they continue confidently carrying out the military task set before them.