Առաջիկա շաբաթ արդեն դպրոցի ամբողջ կանոնակարգը կներկայացվի Կառավարության հաստատմանը: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Կրթության եւ գիտության նախարար Լեւոն Մկրտչյանը` նշելով, որ բարելավված տարբերակն է ներկայացվելու:
«Նոր առաջարկներ ունենք, կարծում եմ` գոհ կլինեն այս կանոնակարգից»,- ասաց նախարարը:
Լեւոն Մկրտչյանի խոսքով` մասնավորապես, ցանկություն կա կիրառել տնօրենների ռոտացիայի սկզբունքը, հատկապես քաղաքային դպրոցներում:
«Եթե լավ տնօրեն է, քարացած երկար ժամանակ որեւէ դպրոցում աշխատելուց հետո ինքը կարող է օգտակար լինել այլ դպրոցում: Այդ պատճառով պետք է քննարկել ռոտացիայի գաղափարը»,- ասաց նախարարը:

YEREVAN. – All school regulations will be submitted next week for government approval, said Minister of Education and Science of Armenia Levon Mkrtchyan, speaking to Armenian News-NEWS.am.
Mkrtchyan noted that the improved version of these regulations will be submitted.
“We have new recommendations,” added the minister. “I believe they will be pleased with these regulations.”
In Levon Mkrtchyan’s words, in particular, there is a wish to apply the precept of rotation of school principals, especially at urban schools in Armenia.
“If [the given person] is a good principal, he/she can be useful [also] in other schools, after working ‘crusted’ for a long time in any school,” said the minister. “For that reason, the idea of rotation needs to be discussed.”