Հայտնի է Նոր Մոսկվայի տարածքում սպանված հայերի ինքնությունը:
NEWS.am-ի թղթակցին Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանատնից հայտնեցին, որ սպանվածներն են 43-ամյա Էդուարդ Նշանյանն ու 46-ամյա Արմեն Իսրայելյանը: Նրանք ծնունդով երեւանցիներ են, քաղաքացիության վերաբերյալ այս պահին տեղեկատվություն չկա:
Ավելի վաղ ռուսական լրատվամիջոցները հայտնել էին, որ Նոր Մոսկվայում վարձակալած բնակարանում հրազենային վնասվածքով Հայաստանի երկու քաղաքացու մարմին են հայտնաբերել:
Ռուսաստանի քննչական կոմիտեի քաղաքային վարչության ղեկավարի ավագ օգնական Յուլիա Իվանովայի տեղեկացմամբ, հարուցվել է քրեական գործ՝ երկու կամ ավելի անձի սպանության համար (Քրեական օրենսգրքի 105 հոդվածի 2-րդ մաս):
Իվանովայի խոսքով՝ քննիչները դեպքի վայրում հարցաքննում են հարեւաններին եւ ականատեսներին, պարզում են սպանության շարժառիթներն ու վերականգնում միջադեպի պատկերը:

Russian media reported that two Armenians were found dead with firearm wounds, in their rented apartment in Moscow.
A criminal case has been launched on charges of murder, informed Yulia Ivanova, senior assistant to head of the Moscow General Department of the Russian Investigative Committee.
She added that the case is under investigation.
These two Armenian victims have been identified.
They are: Eduard Nshanyan, 43, and Armen Israyelyan, 46, the Embassy of Armenia in Moscow informed Armenian News-NEWS.am.
They were born in Armenia’s capital city of Yerevan, but there is no information yet on their citizenship.