Հոկտեմբերի 25-ին արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ջեյմս Ուորլիքին, Պյեռ Անդրիոյին եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկին։
Հանդիպմանն անդրադարձ կատարվեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանն առնչվող մի շարք հարցերի։ Այս առումով, Էդվարդ Նալբանդյանն ընդգծեց, որ Ադրբեջանն արդեն մի քանի ամիս է, որ մերժում է իրականացնել Վիեննայի եւ Սանկտ-Պետերբուրգի գագաթաժողովներին նախագահների մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունները՝ դրանով իսկ խոչընդոտելով բանակցային գործընթացի առաջ մղման նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծմանը։
Նախարար Նալբանդյանը շեշտեց, որ ի հակառակ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների բազմաթիվ կոչերի՝ զերծ մնալ առավելապաշտական եւ սադրիչ հռետորաբանությունից եւ գործողություններից՝ Բաքուն շարունակում է այդ գործելաոճը, ինչի թարմ ապացույցն են վերջին օրերին բանակցային գործընթացի էությունը եւ ոգին խեղաթյուրող Ադրբեջանի ղեկավարության կողմից հնչող հայտարարությունները, որոնք միանաշանակ վնասակար են բանակացային գործընթացի համար։

YEREVAN. - Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian on Tuesday received the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov, James Warlick, Pierre Andrieu and Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk.
At the meeting the interlocutors referred to a number of issues regarding the peaceful settlement of the Karabakh conflict. In this context, Nalbandian stressed that it is already several months Azerbaijan has been refusing to implement the agreements achieved at the presidential level summits in Vienna and St. Petersburg, thereby hindering the creation of relevant conditions for advancing the negotiation process.
FM Nalbandian also stressed that despite various calls of the OSCE Minsk Group to refrain from maximalist and provocative rhetoric and actions, Baku continues its line of actions, the fresh evidence thereof being the the announcements made by the Azerbaijani leadership, which distort the essence  and spirit of the negotiation process, definitely harming it.