Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Գազպրոմ» ՀԲԸ վարչության նախագահ Ալեքսեյ Միլլերին: Կողմերը քննարկել են էներգետիկայի ոլորտում հայ-ռուսական համագործակցությանը, զարգացման հեռանկարներին, ինչպես նաեւ Հայաստանում «Գազպրոմ» ընկերության գործունեությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Կարեն Կարապետյանն արդյունավետ է գնահատել «Գազպրոմ Արմենիա»-ի միջոցով մեր երկրում ոլորտի զարգացմանն ուղղված գազաէներգետիկ ծրագրերը եւ հատկանշել, որ «Գազպրոմ»-ը Հայաստանում ունի ամենախոշոր ներդրումային փաթեթը: Վարչապետն ավելացրել է նաեւ, որ երկրի էներգետիկ անվտանգությանն ուղղված ծրագրերը, հուսալի եւ անխափան գազամատակարարման ապահովումը, իրականացված  ներդրումային խոշոր նախագծերը կյանքի են կոչվել «Գազպրոմ»-ի ղեկավարության պատրաստակամության եւ անմիջական ջանքերի շնորհիվ:
Ալեքսեյ Միլլերը շնորհավորել է Կարեն Կարապետյանին ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ եւ մաղթել արդյունավետ գործունեություն: Արձանագրելով ծավալած երկարատեւ աշխատանքի դրական արդյունքները, Ա.  Միլլերն ընդգծել է, որ Հայաստանն ունի գազաֆիկացման բարձր մակարդակ՝ 96 տոկոս, գազամատակարարման հուսալի համակարգ, եւ վստահեցրել, որ «Գազպրոմ»-ն այսուհետ եւս պատրաստ է Հայաստանում իրականացնել ընկերության առջեւ դրված բոլոր խնդիրները: Նշելով «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերության գործունեության դիվերսիֆիկացված առանձնահատկությունը՝ Ա. Միլլերը կարեւորել է նաեւ Հրազդանի ՋէԿ-ի 5-րդ էներգաբլոկի եւ Աբովյանի ստորգետնյա գազապահեստ-կայանի հետագա շահագործման արդյունավետությունը:
Ընդգծելով «Գազպրոմ»-ի գործունեության սոցիալական պատասխանատվության բաղադրիչը՝ Ա. Միլլերը նշել է, որ ընթացքի մեջ է բազմաֆունկցիոնալ հնարավորություններով ուսումնամարզական համալիրի շինարարությունը, որը «Գազպրոմ»-ի  ներդրումն է Հայաստանի Հանրապետության երիտասարդ սերնդի ապագայի համար:
Վարչապետը  եւ «Գազպրոմ» ՀԲԸ վարչության նախագահն անդրադարձել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ հարցերի:
Հայաստանի Հանրապետության եւ Ռուսաստանի Դաշնության միջեւ տնտեսական կապերի զարգացման եւ ամրապնդման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար Կարեն Կարապետյանը «Գազպրոմ» ՀԲԸ վարչության նախագահ Ալեքսեյ Միլլերին պարգեւատրել է ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով:

Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял председателя правления «Газпрома» Алексея Миллера. Стороны  обсудили широкий круг вопросов, касающихся армяно-российского сотрудничества в сфере энергетики, перспектив развития, а также деятельности компании «Газпром»  в Армении.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства Армении, Карапетян назвал эффективными газоэнергетические программы, осуществляемые при помощи «Газпром Армения», которые направлены на развитие данной сферы в нашей стране. Он также указал, что у «Газпрома» самый крупный инвестиционный пакет в Армении.
В свою очередь, Алексей Миллер отметил, что в Армении высокий уровень газификации – 96%,  надежная система газоснабжения, заверив при этом, что компания «Газпром» и впредь готова выполнять все задачи в республике, поставленные перед ней.
Председатель правления «Газпрома» также отметил  важность дальнейшей эффективной эксплуатации 5-го энергоблока Разданской ТЭС и Абовянской станции подземного хранения газа.
Отметив компонент социальной ответственности деятельности «Газпрома», Миллер подчеркнул, что продолжается строительство многофункционального учебно-тренировочного комплекса, что является вкладом компании в будущее молодого поколения Армении.
Стороны обсудили ряд других вопросов, представляющих взаимный интерес.
Карен Карапетян наградил Алексея Миллера памятной медалью премьер-министра  Армении за значительный вклад в развитие и укрепление экономических связей между Арменией и Россией.