Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդի վարկանիշը ավելի է ընկել։ Եթե նրա նախկին «ռեկորդային ցածր» վարկանիշը 13 տոկոս էր, ապա նոր հարցման արդյունքում պարզվել է, որ դա դեռ նվազագույն շեմը չէ, փոխանցում է RFI–ն։
BVA ինստիտուտը տվյալներով՝ հարցվածների միայն 11 տոկոսն է կողմ, որ նախագահը մասնակցի 2017-ի նախագահական ընտրություններին։ Օլանդն այդպիսով նոր հակառեկորդ է սահմանել։ Հարցվածների 86 տոկոսը կարծում է, որ Օլանդը չպետք է առաջադրվի նախագահի պաշտոնում։
Աջակողմյան քաղաքական գործիչ Ալեն Ժյուպպեն, որը նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզիի մրցակիցն է, ամրապնդել է իր դիրքերը։ Հարցվածների 47 տոկոսն աջակցում է նրան, իսկ Սարկոզիի կողմնակիցների թիվը 18 տոկոս է։  Նատալի Կոստյուշկո–Մորիզեին աջակցել է հարցվածների 36 տոկոսը, Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Ֆրանսուա Ֆիյոնին՝ 32 տոկոսը։

The French President Francois Hollande’s rating falls more. If his previous record-low rating was 13 percent, a new survey has revealed that it has not yet been the lowest threshold, reports the RFI.
According to the data of the BVA, only 11 percent of respondents are in favor of the president’s candidacy for 2017 presidential election, whereas 86% of respondents believe that that he should not run for the presidency. Thus, Hollande sets a new anti-record.
The Right-wing politician Alain Juppe, an opponent of the former President Nicolas Sarkozy, has strengthen his position. 47 percent of the respondents support his candidacy. Sarkozy's supporters make 18 percent. Nathalie Geneviève Kosciusko-Morizet is supported by 36 percent of respondents, whereas the former president of France Francois Fillon by 32 percent. 28 percent of respondents are in favor of the current Prime Minister Manuel Valls.