Լրատվամիջոցները նոր մանրամասներ են հայտնում Դոնի Ռոստովում ադրբեջանցիների մասնակցությամբ  տեղի ունեցած դանակահարությունների դեպքից։
Ինչպես հայտնում է Vesti.Az-ը, զոհի դերում հայտնվել են հայերը։
«Ալկոհոլի ազդեցության տակ գտնվող 22 եւ 25 տարեկան երկու ադրբեջանցիներ վեճի են բռնվել 4 հայերի հետ։ Վիճաբանության իրական պատճառները դեռեւս հայտնի չեն։ Համաձայն ականատեսների եւ տուժածների վկայությունների՝ վեճը ծագել է ազգային եւ ռասսայական պատկանելության հողի վրա։ Երիտասարդները սկզբում վիճաբանել են, հետո դանակահարել են իրենց զոհերին, ինչից հետո դիմել են փախուստի։
Տուժածներին տեղափոխել են հիվանդանոց։ Նրանցից մեկի վիճակը ծանր է։
Կասկածյալները ձերբակալվել են։ Որոշվում է քրական գործ հարուցելու հարցը։ Ձերբակալվածները կտրականապես հրաժարվում են պատասխանել հարցերին, իրենց մեղավոր չեն ճանաչում եւ տեսակցություն են պահանջում կամ Ադրբեջանի հյուպատոսի կամ քաղաքի ադրբեջանական համայնքի ղեկավարի հետ։

A mass conflict instigated by natives of Azerbaijan took place in the center of Rostov-on-Don on Wednesday, reports Vesti North Caucasus.
According to Vesti.Az the victims appeared to be Armenians.
“Two Azerbaijani citizens, aged 22 and 25, being drunk, came to blows with four natives of Armenia. According to witnesses and victims, the conflict was of racial character,” Azerbaijani source quotes law enforcers.
Citizens of Azerbaijan stabbed Armenians who were later taken to hospital with injuries. Later they reportedly fled the scene.
Law enforcers detained Azerbaijanis who are presently in custody. Detainees refuse to answer questions, do not plead guilty, claiming that they are citizens of Azerbaijan. They demand meeting with consul of Azerbaijan or the head of local Azerbaijani diaspora.