Երգչուհի Սոնա Շահգելդյանը պատրաստ է մեկնել Բաքու եւ մասնակցել «Եվրատեսիլ-2012» մրցույթին: Այդ մասին երգչուհին հայտնել է այսօր` հոկտեմբերի 27-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը:
«Ճիշտ է` ռիսկը շատ է, բայց ուժեղ մարդկանց համար արգելքները հաղթահարելի են: Ինձ շատ են առաջարկել մասնակցել «Եվրատեսիլ»-ի նախընտրական փուլին, բայ չեմ համաձայնվել, քանի որ ամեն ինչ որոշվում էր շատ ավելի շուտ»,- ասել է երգչուհին եւ հավելել, որ կմասնակցի «Եվրատեսիլին», եթե նախապես համոզված լինի, որ ինքն է ներկայացնելու Հայաստանը. «Բոլորս էլ գիտենք, որ քաղաքականությունն այդ մրցույթում մեծ դեր է խաղում»:
Այդուհանդերձ, Սոնա Շահգելդյանը կարծում է, որ լավ կլիներ, եթե Հայաստանը ներկայացներ System Of A Down ռոք խումբը:
Խոսելով իր առաջիկա ծրագրերի մասին` Սոնա Շահգելդյանն ասել է, թե նոյեմբերի 13-ին, Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ակադեմիական թատրոնում տեղի կունենա իր առաջին մենահամերգը: Հատուկ այդ մենահամերգի համար նա 20 նոր երգ է գրել, որոնք ներկայացնելու է համերգի ժամանակ: Համերգին սպասվում են անակնկալներ, զուգերգ Ռուբեն Հախվերդյանի հետ:

Певица Сона Шахгелдян готова отправиться в Баку и принять участие в конкурсе «Евровидение-2012». Об этом сегодня, 27 октября, на встрече с журналистами объявила сама певица.
«Риск и вправду велик, но для сильных людей препятствия преодолимы. Мне часто предлагали принять участие в отборочном туре «Евровидения», но я не соглашалась, так как все решалось раньше», - сказала исполнительница, добавив, что примет участие в «Евровидении» в том случае, если будет заранее уверена, что именно она представит Армению. «Нам всем известно, что политика играет большую роль в этом конкурсе», - подчеркнула она.
Тем не менее, Шахгелдян придерживается мнения, что было бы лучше, если Армению представит метал-группа System Of a Down.
Говоря о предстоящих планах, певица сказала, что 13 ноября в академическом театре оперы и балета им. А. Спендиаряна состоится ее первый сольный концерт, для которого она специально написала 20 новых песен. Концерт обещает сюрпризы, в том числе дуэт с Рубеном Ахвердяном.