Հայտարարվել է Թուրքիայի, Իրանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպման ամսաթիվը, որն արդեն մի քանի անգամ հետաձգվել է:
Ինչպես հաղորդում է թուրքական Zaman-ը, այդ հանդիպումը կկայանա մարտի 7-ին` Նախիջեւանում: Ահմեդ Դավութօղլուն, Էլմար Մամեդյարովն ու Ալի Աքբար Սալեհին կքննարկեն ահաբեկչության, կազմակերպված հանցագործության, թմրամիջոցների մաքսանենգության եւ մարդկանց առեւտրի դեմ պայքարին վերաբերող հարցեր:
Հիշեցնենք, որ այդ հանդիպումը նախատեսված էր անցկացնել հունվարի 17-ին, բայց Կիպրոսի թուրքական հանրապետության ղեկավար Ռաուֆ Դենքթաշի մահվան կապակցությամբ այն տեղափոխվել էր փետրվարի 21-ին: Սակայն այդ օրը եւս հանդիպումը չէր կայացել:

Названа дата трехсторонней встречи министров иностранных дел Азербайджана, Турции и Ирана, которая уже несколько раз откладывалась.
Как сообщает газета «Zaman», встреча состоится 7 марта в Нахиджеване. Ахмет Давутоглу, Эльмар Мамедъяров и Али Акбар Салехи обсудят вопросы, касающиеся борьбы с терроризмом, организованной преступностью, контрабандой наркотиков и торговлей людьми.
Напомним, данная встреча была запланирована на 17 января, но из-за смерти главы турецкого Кипра Рауфа Денкташа была перенесена на 21 февраля. Однако в этот день она также не состоялась.