Շվեդիայի քաղաքացին, որին նկատել էին ԱԿ-ի տեսագրության մեջ, որտեղ նա գնում էր այն պայուսակները, որոնք հետագայում օգտագործվել էին Բրյուսելի օդանավակայանում պայթյուններ իրականացնելիս, մետրոյում ինքնապայթեցում չէր կատարել...
Դատապաշտպան Միհրան Պողոսյանի այն հարցին, թե ինչ կմտածեր ամբաստանյալը մեկի մասին, որը յոթ մարդու է սպանել, Վալերի Պերմյակովը պատասխանել է, որ նման մարդուն խելագար կհամարեր...
Մոսկվայում լեհական դեսպանատան մամուլի քարտուղար Բարտոշ Ցիխոցկին հայտնել էր, որ Լեհաստանը թույլ չի տա, որ ռուսաստանյան «Գիշերային գայլեր» մոտոակումբի մոտոցիկլիստներն անցնեն իր տարածքով...
Պատերազմը նաեւ ցույց է տվել, որ հայ հասարակությունը թշնամու դեմ համախմբվելու ներքին ռեսուրս ունի, որ ամբողջ աշխարհի հայերը պատրաստ են օգնել ու միասին անցնել անհրաժեշտ ուղին...
Պայմանականորեն այդ խորհուրդն անվանում ենք ռազմական տեխնոլոգիաների ուսումնասիրության ինստիտուտ, որը կուսումնասիրի թե մեզ կոնկրետ ինչ է հարկավոր եւ ինչ նպատալով...
Հայկական կողմը դա չարեց, փոխարենը դա արեցին ադրբեջանցիները: Նրանք դիմեցին ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդ եւ ասաց, որ Հայաստանը հարձակվում է եւ դրա համար ուզում են դուրս գալ զինադադարի արձանագրություններից...
Մեզ վստահեցնում են, որ «Արեւելյան գործընկերությունը» նախկինի պես չի օգտագործվի որպես տարածքներ նվաճելու եւ այդտեղ Ռուսաստանի ազդեցությունը կրճատելուն ուղղված աշխարհաքաղաքական նախագիծ...
Բարձրաստիճան հյուրերը եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարանում, որտեղ նրանց ներկայացրել են թանգարանի հիմնական եւ ժամանակավոր ցուցադրությունները, պատմական իրադարձությունների մանրամասները...
Ես կամ Լավրովը, կամ Օբաման, կամ որեւէ այլ անձ ոչ ֆիզիկապես, ոչ բարոյապես, ոչ էլ իրավական առումով չենք կարող արցախցիների փոխարեն որոշել ոչ միայն այդ շրջանների, այլեւ դրանց կես մետրի ճակատագիրը...
Բանակի փողն ուտելը, պաշտպանության համակարգին ուղղված պետգնումներից ու մրցույթներից «ատկատներ» անելը, զինվորի սննդից, բանակի սպառազինությունից գողանալը պետք է խստորեն պատժվեն։ Դա ներման ենթակա արարք չէ...
Լուրեր կան, որ իրավապահները բողոքներ են ստացել նաեւ այն մասին, որ ՃՈ-ում վերադարձել են հին գործելաոճին, եւ, այսպես կոչված, «գոլդ» համարանիշները Արմեն Հակոբյանի գիտությամբ վաճառում են միայն ծանոթներին...

Мы, конечно, должны продолжать борьбу с алкоголизацией населения, и продолжать аккуратно, не так, как это было в середине 80-х годов, чтобы действия государства не приводили к тому, что недоброкачественный алкоголь появлялся подпольно…
По его словам, Таджикистан практически полностью зависит от России. В первую очередь это относится к потокам финансовых средств, которые трудовые мигранты перечисляют на родину...
20% участников опроса IRI отдали предпочтение коалиции «Грузинская мечта», которая к моменту публикации исследования уже успела расколоться на отдельные партии. За бывшую правящую партию «Единое национальное движение» (ЕНД) готовы отдать свой голос 19% респондентов…
17% опрошенных сказали, что приняли бы участие в подобных демонстрациях, и только 11% россиян сообщили, что приняли бы участие в митинге против экономической и социальной политики властей…
Он сообщил, что по заданию разведслужбы Южной Кореи занимался в КНДР сбором информации, в том числе военного характер, передавал сведения о настроениях среди населения, обстановке на продовольственных рынках…
По информации очевидцев, задержание произвели бойцы СОБРа. Среди задержанных — главный редактор газеты «Жас Алаш» Рысбек Сарсенбай, общественные деятели Маржан Аспандиярова, Галым Агелеуов, Амиржан Косанов и другие…
Если говорить с позиции внешнеполитического ведомства, мы, конечно, не можем не испытывать озабоченности по поводу того, что подобного рода действия США осуществляют без согласования с законным правительством Сирийской Арабской Республики…
За похищение избирательной урны предусмотрен штраф в 200 тысяч драмов (около $420), а за похищение с целью фальсификации – уголовное наказание. «А зачем ещё похищать урну? Фотографироваться с ней?»…
Обама посетовал на то, что за последние годы в политической жизни США с ее двумя системообразующими партиями «демократы намного больше сдвинулись влево», а «республиканцы сильно ушли вправо»….