«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Փետրվարի 13-ից սկսած ԲՀԿ խմբակցությունը, որն իր մեծությամբ երկրորդն է խորհրդարանում, էականորեն փոքրացել է: ԲՀԿ խմբակցությունը լքելու մասին հայտարարել են մեծամասնական ընտրակարգով ընտրված Մուշեղ Պետոյանը, Դավիթ Քոչարյանն ու Գրիգորի Մարգարյանը: ԲՀԿ կուսակցությունից դուրս գալու մասին հայտարարել են Հարություն Ղարագյոզյանը, Արագած Ախոյանը, Կարո Կարապետյանը, Ռուստամ Գասպարյանը, որոնք չեն կարող դուրս գալ ԲՀԿ խմբակցությունից, քանի որ կկորցնեն պատգամավորական մանդատը:
Չհերքված տեղեկություններ են տարածվել նաեւ, որ ԲՀԿ-ն կլքեն Մարտուն Գրիգորյանը, Աբրահամ Մանուկյանը, Վարդան Օսկանյանը:
Այսօր արդեն տեղեկություններ կան ԲՀԿ-ն լքելու մտադրություն ունեցող այլ անձանց մասին: Հեռացողների օրինակին կարող են հետեւել պատգամավորներ Արմեն Ավետիսյանը, Արշակ Մխիթարյանը, Բազմասեր Առաքելյանը, Արայիկ Աղաբաբյանը, Հրանտ Դավթյանը, Արա Արամյանը:
Սա ԲՀԿ-ն լքողների ամբողջական ցուցակը չէ, եւ վաղը հայտնի կլինեն նաեւ այլ անուններ: Հնարավոր է, որ կուսակցությունը լքեն մարդիկ, որոնք դատապարտում էին առաջին դուրս եկողներին՝ հայտարարելով, որ կուսակցությունը նման դժվարին պահին չի կարելի դավաճանել: Այդպիսի դասական օրինակ կարող է լինել Վահան Բաբայանը:
Եթե ԲՀԿ-ից դուրս եկողների ձնագունդը իսկապես գլորվի, ապա 36-հոգանոց խմբակցությունից լավագույն դեպքում կարող է մնալ 10 պատգամավոր: Քաղաքական դաշտի հսկան կլրացնի գաճաճ կուսակցությունների ցանկը»:

Начиная с 13 февраля, парламентская фракция партии «Процветающая Армения», являющаяся второй по численности, значительно уменьшилась. Об этом пишет газета «Жаманак», развивая тему дальнейших событий вокруг «ПА».
«О выходе из состава фракции «ПА» заявили Мушег Петоян, Давид Кочарян и Григорий Маркарян, избранные в Национальное Собрание по мажоритарной системе. Покинули ряды партии «Процветающая Армения» Арутюн Карагезян, Арагац Ахоян, Каро Карапетян и Рустам Гаспарян, которые формально вынуждены оставаться в составе ее парламентской фракции, поскольку избраны в парламент по пропорциональной системе и в обратном случае будут вынуждены сложить депутатские мандаты. Есть не опровергнутые сведения о том, что «ПА» покинут Мартун Григорян, Абрам Манукян и Вардан Осканян (в случае с последним это уже произошло накануне поздно вечером, Новости Армении – NEWS.am). Поступают сообщения также о других лицах, которые намерены покинуть «Процветающую Армению». В частности, речь идет о депутатах Армене Аветисяне, Аршаке Мхитаряне, Араике Агабабяне, Гранте Давтяне, Ара Арамяне. И это еще не полный список. Возможно, партию покинут те, кто осуждал ранее ушедших, заявляя о недопустимости предавать ее в столь сложный момент. Классическим примером здесь может стать Ваан Бабаян. Если снежный ком выхода из «Процветающей Армении» действительно покатится, то из 36 депутатов ее парламентской фракции в лучшем случае останутся 10. Гигант политического поля пополнит ряды второстепенных сил», - отмечает «Жаманак».