«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանի դրամական միջոցները վերջին մեկ տարում կտրուկ ավելացել են: Նախարարի դրամական միջոցները, ըստ նրա՝ 2014 թվականի հայտարարագրի, անցած տարվա դրությամբ կազմել են 79 հազար 500 դոլար, 78 հազար 200 եվրո եւ 175 մլն դրամ: 2013 թվականի համեմատ 1 մլն 237 հազար դրամով ավելացել է նաեւ նրա աշխատավարձի չափը:
Բացի այս՝ ՀՀ գլխավոր գյուղատնտեսը նախորդ տարվա ընթացքում 13 մլն դրամով վաճառել է BMW X5 3.01 մակնիշի ավտոմեքենա: Գյուղատնտեսության նախարարի կնոջ՝ Նվարդ Հովակիմյանի դրամական միջոցները անցած տարվա դրությամբ կազմել են 20 մլն 500 հազար դրամ եւ 32 հազար 800 դոլար:
Մինչդեռ նախարարի տիկինը տարեկան ստանում է ընդամենը 2 մլն 344 հազար դրամ աշխատավարձ:
Հիշեցնենք, որ Սերգո Կարապետյանը, մինչեւ նախարար նշանակվելը, ղեկավարում էր «Արտաշատի պահածոների գործարան» ընկերությունը, որը հանրությանը հայտնի է «Արտֆուդ» ապրանքանիշով: Այս ընկերությունն, ինչպես հայտնի է, կապվում է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի ընտանիքի հետ:
Այլ կերպ ասած՝ Սերգո Կարապետյանը վարչապետի հետ հա՜մ Կառավարությունում է «փայ» մտել, հա՜մ էլ բիզնեսում»:

О проблемах в тренерского штаба сборной Аргентины по футболу с генеральным директором команды Карлосом Билардо писалось немало. В частности, были проблемы между последним и главным тренером Диего Марадоной, который, по иронии судьбы, в 1986 году стал чемпионом мира в составе «альбиселесте» именно под руководством Билардо. Они даже некоторое время не общались.
Затем тренер и генеральный менеджер помирились, однако на днях Билардо заявил, что «я убью помощника Марадоны Алехандро Манкусу, если он еще раз заговорит обо мне».
Столь радикальная реакция Билардо последовала после того, как Манкусо в интервью аргентинскому изданию Clarin заявил, что «с Билрадо тренерский штаб команды имеет множество проблем. Речь, практически, идет о несовместимости взглядов относительно жизни и футбола. Поэтому мы с ним лишь здороваемся и прощаемся»