«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանի դրամական միջոցները վերջին մեկ տարում կտրուկ ավելացել են: Նախարարի դրամական միջոցները, ըստ նրա՝ 2014 թվականի հայտարարագրի, անցած տարվա դրությամբ կազմել են 79 հազար 500 դոլար, 78 հազար 200 եվրո եւ 175 մլն դրամ: 2013 թվականի համեմատ 1 մլն 237 հազար դրամով ավելացել է նաեւ նրա աշխատավարձի չափը:
Բացի այս՝ ՀՀ գլխավոր գյուղատնտեսը նախորդ տարվա ընթացքում 13 մլն դրամով վաճառել է BMW X5 3.01 մակնիշի ավտոմեքենա: Գյուղատնտեսության նախարարի կնոջ՝ Նվարդ Հովակիմյանի դրամական միջոցները անցած տարվա դրությամբ կազմել են 20 մլն 500 հազար դրամ եւ 32 հազար 800 դոլար:
Մինչդեռ նախարարի տիկինը տարեկան ստանում է ընդամենը 2 մլն 344 հազար դրամ աշխատավարձ:
Հիշեցնենք, որ Սերգո Կարապետյանը, մինչեւ նախարար նշանակվելը, ղեկավարում էր «Արտաշատի պահածոների գործարան» ընկերությունը, որը հանրությանը հայտնի է «Արտֆուդ» ապրանքանիշով: Այս ընկերությունն, ինչպես հայտնի է, կապվում է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի ընտանիքի հետ:
Այլ կերպ ասած՝ Սերգո Կարապետյանը վարչապետի հետ հա՜մ Կառավարությունում է «փայ» մտել, հա՜մ էլ բիզնեսում»:

YEREVAN. – The money owned by Sergo Karapetyan, the Minister of Agriculture of the Republic of Armenia (RA), has sharply increased in the past one year, reported Zhoghovurd daily.
“The minister’s funds, according to his 2014 declaration, have amounted to 79 thousand 500 [US] dollars, 78 thousand 200 euros, and 175 million drams [approx. US$363,439], as of last year.
“Reminder: Sergo Karapetyan, before being appointed minister, was heading the [“Artfood”] Artashat Cannery company. (…). This company, as is well known, is linked to the family of RA Prime Minister Hovik Abrahamyan.
“In other words, Sergo Karapetyan has ‘partnered’ with the PM in both government and business,” wrote Zhoghovurd.