Պետական համակարգի աշխատակիցների շրջանում լուրջ դժգոհություններ են առաջացել` կապված Կառավարության կողմից հատկացվող սոցիալական փաթեթի տրամադրման հետ: Այդ մասին գրում է «168 ժամ» թերթը:
«Հիշեցնենք, որ Կառավարությունը որոշել էր 2012թ. 132 հազարական դրամ հատկացնել պետական համակարգի 120.000 աշխատողի. դրանից 80.000 դրամը շահառուն կարող է օգտագործել հանգստի, կրթության եւ մի քանի այլ նպատակներով: Ու քանի որ սկսվել է ամառային հանգստի շրջանը, շահառուները փորձում են ստանալ այդ գումարը: Սակայն նրանք լուրջ դժվարությունների են հանդիպում: Բան այն է, որ հաստատված ավանդույթի համաձայն, պետական համակարգի աշխատողները պետք է իրենց անմիջական ղեկավարին «վերաբերմունք ցույց տան», որպեսզի կարողանան ստանալ իրենց հասանելիք գումարը: Այդ խնդիրն առավել սուր է արտահայտված դպրոցներում: Մայրաքաղաքի մի քանի դպրոցների մի շարք ուսուցչուհիներ մեր թղթակցի հետ զրույցում դժգոհել են, որ իրենց տնօրենները մինչեւ «մաղարիչ» չեն ստանում, թույլ չեն տալիս օգտվել այդ ծրագրից: Այս խնդրի հետ կապված երեկ մեր թղթակիցը պարզաբանում է խնդրել կառավարությունից, որտեղից խոստացել են պատասխանել առաջիկա օրերին»,- գրում է «168 ժամը»։

YEREVAN. – A serious dissatisfaction has come about, among Armenia’s public service employees, in connection with the social package allocated by the Government, 168 Zham daily writes.
“To note, the Government had decided to allocate AMD 132,000 each to 120,000 public service employees in 2012; the beneficiary can use AMD 80,000 of this [amount] for recreation, education, and several other purposes. And since the summer vacation season has commenced, the beneficiaries are trying to receive this amount. But they are facing serious difficulties.
The thing is that according to the established tradition, the public service employees must ‘show [good] treatment’ to their immediate superior to receive their amount. [And] This problem is expressed more severely in schools. In an interview with our reporter, a number of teachers from several schools complained that their principals are not allowing them to make use of this program unless they receive a ‘present,’” 168 Zham writes.