«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Պաշտոնական վիճակագրությունը մանրամասն ուսումնասիրելիս «Ժողովուրդ»-ը բավական ուշագրավ փաստեր հայտնաբերեց։ Պարզվում է՝ Հայաստանը գազ է ներկրում ոչ միայն Ռուսաստանից ու իրանից, այլեւ Ղազախստանից ու Թուրքմենստանից։ Ընդ որում՝ հատկապես Թուրքմենստանից ներկրված գազի ծավալները գնալով ավելանում են։
2013թ. Թուրքմենստանից Հայաստան է ներկրվել 1102,7 տոննա, իսկ Ղազախստանից՝ 19,2 տոննա գազ։ «Ժողովուրդ»-ը երեկ փորձեց ՊԵԿ-ից ու ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարարությունից տեղեկանալ՝ ինչ գազ է ներկրվում, ինչ նպատակով եւ որտեղ է այն  օգտագործվում, սակայն մեր հարցումները մնացին անպատասխան. երկու գերատեսչություններն էլ խոստացել են առաջիկա օրերին պարզաբանումներ տրամադրել»։

“It turns out that Armenia imports [natural] gas not solely from Russia and Iran, but from Kazakhstan and Turkmenistan. Moreover, the volume of gas imported especially from Turkmenistan is growing.
“In 2013, 1,102.7 tons [of gas] was imported from Turkmenistan, and 19.2 tons of gas from Kazakhstan.
“Zhoghovurd tried to inquire from the SRC [i.e., the State Revenue Committee], and the Energy and Natural Resources Ministry as to what gas is imported, for what purpose, and where it is used. Both agencies have promised to provide clarifications in the coming days,” Zhoghovurd writes.