«Իրավունք» թերթը գրում է. «Ըստ ՀՅԴ-ին մոտ կանգնած աղբյուրի՝ կուսակցությունը «քառյակի» ներսում վերջերս ոչ այնքան հաճելի կացության մեջ է ընկել: Պատճառն այն է, որ ներքին մակարդակով ԲՀԿ-ն, ՀԱԿ-ը եւ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը հանգել են այն եզրակացության, որ պետք է միասնաբար ընդունել Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի առաջարկած՝ սահմանադրական բարեփոխումների կտրուկ մերժումը եւ անցնել նախապատրաստական աշխատանքների՝ նույն Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի ասած «սահմանադրական հանրաքվեն դարձնենք ռեժիմի տապալման հանրաքվե» բանաձեւով գործելու համար:
Սակայն ՀՅԴ-ն արդեն վաղուց հասցրել է թիվ 1 կարեւորություն տալ հենց սահմանադրական բարեփոխումներին, ու այդ հարցում 180 աստիճանով տեսակետ փոխելը կհանգեցնի կուսակցության հեղինակազրկման: Բացի այդ, դաշնակները այնքան էլ չեն հավատում, որ «քառյակը» ի վիճակի կլինի տապալել խորհրդարանի աշխատանքները կամ կազմակերպել մեծածավալ հանրահավաքներ, ու ցանկություն չունեն ռիսկի տակ դնել սեփական բավականին բարվոք հարաբերությունները ՀՀԿ-ի հետ: Ինչեւէ, աստիճանաբար ՀՅԴ-ի ու մյուսների միջեւ կոնֆլիկտ է հասունանում»։

В Армении внутри так называемой парламентской четверки сложилась довольно сложная ситуация, обусловленная все усиливающимися разногласиями между входящими в нее политическими силами. Об этом пишет газета «Иравунк», ссылаясь на свой источник, близкий к руководству АРФ Дашнакцутюн.
«Причина в том, что «Процветающая Армения», Армянский национальный конгресс и глава парламентской фракции партии «Наследие» Рубен Акопян во внутреннем порядке пришли к заключению, что за основу дальнейшей деятельности нужно взять предложение лидера АНК Левона Тер-Петросяна о категорическом неприятии конституционных реформ и необходимости проведения подготовительных мероприятий по «превращению референдума по конституционным реформам в референдум по смещению режима». Однако АРФ Дашнакцутюн уже давно успела назвать проведение конституционных реформ вопросом N1, и изменение позиции по этому вопросу на 180 градусов нанесет ощутимый удар по авторитету партии. Кроме того, дашнаки не очень уж верят, что четверка окажется в силах сорвать работу парламента или организовать массовые митинги. В итоге  у них нет желания подвергать риску свои довольно благополучные отношения с правящей Республиканской партией Армении. Конфликт между АРФД и другими участниками четверки постепенно разгорается», - отмечает «Иравунк».